Askeri konvoya düzenlenen ve bir asker şehit olduğu saldırının ardından çıkan çatışmada yaralanarak GATA Hastanesine kaldırılan özel harekat şubesinde görevli polis memuru Yavaş, şehit oldu.

Yavaş'ın cenazesi, yarın Özel Harekat Daire Başkanlığının Gölbaşı'ndaki kampüsünde düzenlenecek törenin ardından toprağa verilmek üzere memleketi Kocaeli'ye gönderileceği öğrenildi.

Şehit Polis Yavaş, yarın Gölcük'te toprağa verilecek

Şehit polis memuru Mustafa Yavaş'ın yarın Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde toprağa verileceği bildirildi.

İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, Eskişehir Özel Harekat Şube Müdürlüğü kadrosunda görevli iken, geçici görev nedeniyle bulunduğu Yüksekova ilçesinde 10 Kasım tarihinde bölücü terör örgütü PKK mensupları tarafından askeri konvoya düzenlenen saldırı ve sonrasında çıkan silahlı çatışma neticesinde ağır yaralanan ve Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde yoğun bakım ünitesinde tedavisine devam edilen polis memuru Mustafa Yavaş'ın (42), şehit olduğu belirtildi. 

Açıklamada, evli ve üç çocuk babası olan şehit polis memuru Yavaş için yarın sabah Ankara Özel Harekat Daire Başkanlığı'nda tören düzenleneceği, cenazenin daha sonra babaevinin bulunduğu Kocaeli'nin Gölcük ilçesine bağlı Hisareyn beldesinde ikindi namazının ardından toprağa verileceği ifade edildi.

Ablasının evinde yas var 

Şehit polis memuru Mustafa Yavaş'ın Kocaeli'deki ablasının evinde büyük üzüntü yaşanıyor.  Şehit Yavaş'ın annesi Şazime ile babası Ahmet Yavaş Eskişehir'de olduğundan vatandaşlar taziye için şehit polisin ablası Aynur Unutur'un Hisareyn Mahallesi'ndeki evine gidiyor.