İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım, "Suriye zindanlarında kadınlarımıza ve kızlarımıza yapılanları unutmadık, unutmayacağız" dedi. İHH İnsani Yardım Vakfı, Sahn-ı Seman İslami İlimler Eğitim ve Araştırma Merkezi, Sosyal Doku Vakfı, Siyer Vakfı, İlmi ve Fikri Araştırmalar Merkezi, Medeniyet Vakfı, Namaz Gönüllüleri Vakfı ile Aksa Eğitim ve Dayanışma Vakfının iş birliğiyle düzenlenen "Diriliş Buluşmaları" konferansının beşincisi Hayri Gür Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirildi.

Konferansın açılış konuşmasını yapan İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Yıldırım, Suriye ve Filistin'de yaşananların zalimlik olduğuna işaret ederek, geleceği gençlerin kuracağını söyledi.

"YAŞLILARI ÖLDÜRÜRÜZ, GENÇLER İSE DAVAYI UNUTUR" DEMİŞLERDİ, AMA GENÇLER UNUTMADI!

Salondaki kalabalığın kendilerini sevindirdiği kadar İsrail'i üzdüğünü belirten Yıldırım, "Çünkü İsrail ordusu Filistin'i işgal ettiği zaman 'Filistin'deki yaşlıları öldürürüz, gençler ise Filistin davasını unutur' demişlerdir. Şimdi gençler ve kardeşlerimiz Filistin davasını unutmadı. Sizin varlığınız İsrail'e büyük bir mesajdır. İnşallah sizler hem Filistin hem Suriye hem de Irak'ı kurtaracak nesillersiniz" diye konuştu.

Yıldırım, Müslümanlara yönelik büyük bir katliamın yapıldığını ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"KADINLARIMIZA, KIZLARIMIZA YAPILANLARI UNUTMADIK"

"Yeryüzündeki bütün Müslümanları kurtarmak üzerimize farzdır. Suriye zindanlarında kadınlarımıza ve kızlarımıza yapılanları unutmadık, unutmayacağız. Şu anda bir hapishanede tam 5 bin 700 tane Müslüman kadına kötülük yapanları da unutmadık, unutmayacağız. Burada gençleri yetiştireceksiniz, insan kazanacaksınız. Sabah namazlarına çağırıp Kur'an-ı Kerim okuyacaksınız. Bunları yapacaksınız ki Mescid-i Aksa'ya Suriye'den geçerek girdiğimizde milyonlarca insanın ayak sesini bütün zalimler duyacak."