Ankara'nın Kızılay semtinde akşam saatlerinde büyük bir patlama oldu. Ankara Valiliği hain saldırıda 27 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu. Patlaması sonrası Reuters'a konuşan ve ismini vermek istemeyen bir Türk güvenlik yetkilisi, "Ankara patlamasında ilk bulgular PKK'yı gösteriyor" dedi.

REUTERS: TÜRK GÜVENLİK KAYNAKLARINA GÖRE İLK BİLGİLER PKK'YI GÖSTERİYOR

Reuters, flaş olarak geçtiği haberinde "Türk güvenlik kaynaklarına göre ilk bulgular, Ankara'daki saldırının PKK ya da ona bağlı bir grup tarafından gerçekleştirildiğini gösteriyor." bilgisini verdi.

"PKK YA DA PKK ADINA SOL BİR ÖRGÜT"

Reuters'a bilgi veren bir güvenlik kaynağı, "Gördüğümüz kadarıyla PKK ya da PKK adına sol bir örgüt bu saldırıyı yapmış gibi. Bu nihai bir tespit değil ilk belirlemeler. Ancak kimin yaptığını belirlemek için üst düzey güvenlik değerlendirmeleri sürüyor. Güvenlik zirvesinde Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığındaki bu bilgiler de ele alınacak" dedi.

BAŞBAKANLIK'TA GÜVENLİK ZİRVESİ

Başbakanlık kaynaklarının verdiği bilgiye göre; ilgili bakanların ve güvenlik bürokrasisinin katılımı ile Başbakan Davutoğlu başkanlığında bir güvenlik zirvesi düzenleniyor.