Taksim'deki kalleş saldrının ardından kimliği belli olan canlı bombanın babası ve kardeşi gözaltına alındı. İstanbul'da 4 kişinin hayatını kaybettiği, 39 kişinin yaralandığı saldırıyı gerçekleştiren canlı bombanın DNA testi ile Mehmet Öztürk olduğu kesinleşirken, babası ile kardeşi gözaltına alındı. İstanbul'un kalbi İstiklal Caddesi'nde dün gerçekleştirilen intihar saldırısında 'canlı bomba' olarak kendisini patlatarak parçalanan kişinin kimliği dün babası N.Ö'den alınan DNA örneklerinin eşleştirmesinin ardından Mehmet Öztürk olduğu saptandı. Polis ekiplerinin dün gece kan, kıl ve tükürük örneği almasının ardından yapılan araştırmada fabrika işçisi baba N.Ö. gözaltına alındı. Polis ekipleri sabah saatlerinde N.Ö'nün ve ismi öğrenilemeyen diğer oğlunun evinde arama yaptı. Bu aramaların ardından polis, canlı bombanın ismi gizli tutulan kardeşini de gözaltına alındı.

Emniyet Müdürlüğü'nde ifadesi alınan N.Ö. ve oğlunun, polislere 'canlı bomba' olarak kendisini patlatan Mehmet Öztürk'ün 2013 yılında evden ayrılarak İstanbul'a gittiğini ve o günden sonra çok az görüştüklerini söylediği öğrenildi.
Ailesinin daha önce kayıp başvurusunda bulunduğu Mehmet Öztürk'le ilgili araştırma yapan polis, DAEŞ terör örgütüne katıldığını saptadı. 'Canlı bomba' Mehmet Öztürk, DAEŞ üyeliğinden arananlar listesindeydi.
Gözaltında olan canlı bombanın babası ile kardeşinin sorgulaması devam ediyor.