Hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması, PKK'lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için 13 Mart'ta ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından başlatılan 'Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle Müşterek Operasyonu' tüm hızıyla devam ediyor. Gece boyunca zaman zaman patlama seslerini duyulduğu ilçede sabah saatlerinde ise hava hareketliliği yaşandı. Helikopterlerin ilçe çevresinde bulunan hakim tepelere özel harekat polisi ve asker indirdiği görüldü. Helikopterler ilçe üzerinde ve çevresinde dolaşırken, Cumhuriyet ve Kaniheyder Mahallerinde ise yoğun silah ve çatışma sesleri duyuldu.

130 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ
Genelkurmay Başkanlığının dünkü son açıklamasına göre 2 Nisan 2016 tarihi itibariyle 130 PKK'lının etkisiz hale getirildiği ve 170 el yapımı patlayıcını imha edildiği Yüksekova'nın Dize, Kışla, Orman, Mezarlık ve Yeşildere Mahalleleri'nde ise barikatların kaldırılması, hendeklerin kapatılması ve bombalı tuzakların imha edilmesi için yapılan çalışmalar sürdürülüyor.

OPERASYONLAR BİR MAHALLEDE YOĞUNLAŞTI

Güvenlik güçleri operasyonları çıkan çatışma özel harekat polisi Mustafa Sezgin şehit olduğu Cumhuriyet Mahallesi'nde yoğunlaştırdı. Asker ve polisler, Cumhuriyet Mahallesi'nde barikatların kaldırılması ve el yapımı patlayıcıların imha edilmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

İşte bölgeden gelen en sıcak kareler: