Şanlıurfa'nın Siverek ilçesine bağlı Karakeçi Mahallesi'nde bir grup çiftçi, elektrikleri kesmeye gelen ekipleri engelledi. Zırhlı araçla önlem alan jandarma ekibi, trafo binasının etrafına toplanarak görevlilere izin vermeyen ve kısa süreli gerginliğe yol açan çiftçileri uzun süren konuşmanın ardından ikna etti.

ELEKTRİK DAĞITIM ŞİRKETİ ELEKTRİKLERİ KESMEK İSTEDİ

Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. görevlileri, bölgedeki mahallelere enerji sağlayan trafo binasına gelerek elektrikleri kesmek istedi.

ÇİFTÇİLER, TRAFOYA GÖREVLİLERİN GİRMESİNE İZİN VERMEDİ

Ancak, kesinti yapılacağını haber alan çok sayıda çiftçi, trafo önüne geldi. Çiftçiler, etrafında zincir oluşturdukları trafoya görevlilerin girmesine izin vermedi.

JANDARMA İLE ÇİFTÇİLER ARASINDA KISA SÜRELİ ARBEDE YAŞANDI

Yaşanan gerginlik üzerine mahalleye zırhlı araçlarla gelen jandarmalar, çiftçileri ikna etmeye çalıştı. Bu sırada jandarmalar ile çiftçiler arasında kısa süreli arbede yaşandı.

"KESİNTİ YAPILIRSA BU ÜRÜNLERİMİZ TARLADA KURUR"

Büyümeden önlenen arbede sırasında görevlilere tepki gösteren çiftçiler, "Tarlada ürünlerimiz var ve sulamamız gerekiyor. Ancak, kesinti yapılırsa bu ürünlerimiz tarlada kurur ve bütün bir yıl verdiğimiz emekler heba olur. Bunun için kesinti yapılmasını istemiyoruz" dedi.

DEDAŞ: KESİNTİ KISA SÜRELİ OLACAK

Yaşanan gerginlik DEDAŞ görevlilerinin bakım için yapacakları kesintinin kısa süreli olacağını ifade etmesi ve jandarmaların çiftçileri ikna etmesiyle sona erdi.

Çiftçilerin ayrıldığı trafo binası önünde jandarmanın önlemi ise sürüyor.