Bugün sabah saatlerinde Mardin’in Midyat ilçesinde teröristler tarafından düzenlenen hain saldırıda şehit olan polis memuru Şerife Özden Kalmış’ın (31) Bolu’da yaşayan babasına acı haber verildi. Beşkavaklar Mahallesi Bolnak Sitesi'nde yaşayan baba İbrahim Sütçü’ye emniyet yetkilileri tarafından acı haber verildiği sırada sağlık ekipleri de evin önünde hazır bulundu. 

ESKİ CUMHURBAŞKANI GÜL’ÜN YAKIN KORUMASI 
Uzun bir süre eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün yakın korumalığını yaptığı öğrenilen şehit polis Şerife Özden Kalmış’ın abisi İsmail Sütçü, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Kardeşim şehitlik mertebesine, en üst mertebeye ulaştı. Allah rahmet eylesin. Kendisiyle telefonda görüşüyorduk. Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün uzun süre yakın korumalığını yaptı. Çok üzüntülüyüz” dedi. 

5 AYLIK EVLİYDİ 
8 yıllık polis memuru olan şehit Şerife Özden Kalmış’ın, 2 yıldır Mardin’de görev yaptığı ve 5 aylık da evli olduğu belirlendi. Şehit Kalmış’ın cenazesi Kastamonu'nun Araç ilçesinde toprağa verilecek. Abdullah Gül'den şehit korumasıyla ilgili açıklama

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Mardin'in Midyat ilçesinde düzenlenen terör saldırısında, uzun yıllar koruma ekibinde görev yapan Şerife Özden Kalmış'ın şehit düştüğünü büyük üzüntüyle öğrendiğini belirterek, "Bu mübarek günleri terör eylemleriyle kana bulayanlar amaçlarına asla ulaşamayacaklar." açıklamasında bulundu.

Gül, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı açıklamada,  uzun yıllar koruma ekibinde fedakarca görev yapan Şerife Özden Kalmış'ın  Midyat'taki hain saldırıda şehit düştüğünü büyük üzüntüyle öğrendiğini belirtti.
 
11. Cumhurbaşkanı Gül, şunları kaydetti:
 
"Karnındaki bebeğiyle şehit olan kahraman Şerife ile diğer  şehitlerimize Allah'tan rahmet; ailelerine ve tüm milletimize başsağlığı  diliyorum. Bu mübarek günleri terör eylemleriyle kana bulayanlar amaçlarına asla  ulaşamayacaklar."