Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İstanbul'daki terör saldırısının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefonda görüştü.Cumhurbaşlanlığı sitesinden görüşmeye ilişkin yapılan açıklama şöyle;

"Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bugün bir telefon görüşmesi gerçekleştirmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Putin, görüşmede, Türkiye-Rusya arasındaki ikili ilişkilerin normalleşmesinin önemi üzerinde durmuşlardır.

Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Putin, ikili ilişkileri yeniden canlandırmak için gerekli adımları atmanın yanı sıra, bölgedeki siyasi, ekonomik ve insani krizler karşısında işbirliği içinde olmanın önemine de işaret etmişlerdir.

Sayın Putin, görüşme sırasında, İstanbul'daki menfur terör saldırısını da kınayarak, Cumhurbaşkanımızın şahsında tüm Türk halkına taziyelerini iletmiştir.
İkili ilişkilerin yeniden canlandırılması ve terörle ortak mücadele konularında kararlılıklarını vurgulayan iki lider, irtibat halinde olma ve yüz yüze görüşme konusunda da mutabık kalmışlardır" 

İKİ LİDERİN ÇİN'DE DÜZENLENECEK G-20 ZİRVESİ'NDE GÖRÜŞMESİ BEKLENİYOR
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin'in Çin'de düzenlenecek G-20 Zirvesi'nde görüşmesi bekleniyor. Zirve öncesinde ise ayrı bir görüşme yapılabileceği öğrenildi.

Yetkililerden alınan bilgiye göre Erdoğan-Putin görüşmesi çok olumlu bir havada geçti. Putin'in öne çıkan mesajları şöyle oldu:

"Mevcut durum iki ülkenin de faydasına değil. Yeni bir sayfa açalım. Tekrar görüşmekten büyük memnuniyet duyuyorum. Terörle mücadele konusunda dün gece verdiğiniz mesajlara tamamen katılıyorum. Bölgenin iki büyük ülkesi olarak Rusya ve Türkiye'nin yapacağı işler var."
İki liderin Çin'de düzenlenecek G-20 Zirvesi'nde görüşeceği, zirve öncesinde ise ayrı bir görüşme yapılabileceği öğrenildi.