Alınan bilgiye göre, Yumurtalık ilçesinde, Girne Caddesi Emniyet Müdürlüğü Sosyal Tesisleri önünde plakaları henüz belirlenemeyen seyir halindeki iki otomobildeki şüpheliler birbirine tabanca ile ateş açtıktan sonra olay yerinden kaçtı.
Bu sırada kurşunlardan biri sosyal tesis önünde bulunan ve polis çocuğu olduğu belirtilen 10 yaşındaki Senanur Sümer'in başına diğeri ise yoldan geçen Semih Hanta'nın (34) bacağına isabet etti.
Yumurtalık Devlet Hastanesine kaldırılan yaralılar, buradaki ilk müdahalenin ardından Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. Senanur Sümer’in durumunu ağır olduğu öğrenildi.
Olay yerinde inceleme yapan ekipler, yaklaşık 15 kovan buldu.
Ekipler, şüphelileri yakalamak için çevredeki güvenlik kameralarını incelemeye aldı.

Aralarında husumet bulunduğu iddia edilen iki aile arasında gerçekleşen olayda arkadaki hundai marka araç plakası öğrenilemeyen öndeki araca 10 kurşun sıktığı öğrenildi.

Çatışma sonucu seken mermilerden biri emniyet sosyal tesisleri önünde bulunan Senanur Sümer’in’(10) başına isabet etti. Senanur Sümer’in Adana emniyet müdürlüğünde görevli polis memuru Ercan Sümer’in kızı olduğu öğrenilirken görevli memurun Yumurtalık emniyet sosyal tesislere geçici görevle geldiği edinilen bilgiler arasında. 
Çatışmada seken mermilerden bir diğeri ise yoldan geçen Semih Hanta (34)’yı bacağından yaraladı.

 

Kaçan şahısları yakalamak için harekete geçen emniyet görevlileri her yerde 01 V .... ile başlayan gri renkli hundai accent marka aracı arıyor. Ceyhan emniyeti Jandarma komutanlığı ve Yumurtalık jandarma komutanlığı ile iletişime geçen Yumurtalık emniyeti ilçedeki tüm güvenlik kameralarını incelemeye aldı.Kaçan şahısları yakalamak için geniş çaplı ve koordineli çalışma başlatıldı.