Gaziantep'te bir eve baskına giden polisleree ateş açıldı. Yaşanan çatışma sonrası bölgede geniş güvenlik tedbirleri alındı.

ÇATIŞMANIN ARDINDAN ÖZEL HAREKATÇILAR GELDİ

Edinilen bilgiye göre, Şahinbey Emniyet Müdürlüğü ekipleri, savcılık kararı ile arama yapmak için bir eve baskın düzenledi. Baskın esnasında evde bulunan ve kimliği öğrenilemeyen bir kişi polislere ateş açtı. Yaşanan çatışmanın ardından bölgeye Özel Harekat ve Terörle Mücadele ekipleri sevk edildi.
Bölgede yaşanan olayın ardından başlatılan operasyon devam ediyor.

 GAZİANTEP EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDEN ÇATIŞMA AÇIKLAMASI 

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü tarafından çatışma ile ilgili yapılan yazılı açıklamada, olayın terörle bağlantısı olmadığı bildirildi. 
Gaziantep Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Gaziantep'te 9 ayrı suçtan araması bulunan Z.D.K. isimli şahsın evine baskın yapıldığı ve şahsın polise ateş açtığı belirtildi. Olayın terör bağlantısının bulunmadığı belirtilen açıklamada, "1 Ekim 2017 günü öğle saatlerinde İlimiz Şahinbey İlçesi Binevler Mahallesinde bir ikamette daha önceden takibi yapılan 9 ayrı adi suçtan arama kaydı mevcut olan Z.D.K isimli şüpheli şahsın ikametine özel harekat polisi destekli terör suçları ile herhangi bir bağlantısı bulunmayan operasyon yapıldı. Yapılan operasyonda, şüpheli şahsın görevlilerimize silahla karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı. Çıkan çatışmada şüpheli şahsın ikametinde 3 adet pompalı tüfek ele geçirildi. Operasyona katılan görevlilerimiz de herhangi bir yaralanma mevcut olmayıp, şüpheli şahıs görevlilerimizce yaralı olarak ele geçirildi" denildi.