CHP, HDP ve MHP'den sonra AK Parti, seçim beyannamesini bugün açıklıyor. AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin ATO Congresium'da düzenlenen Seçim Beyannamesi Tanıtım Toplantısı'nda gençlere yönelik vaatlerini açıkladı.


İşte Davutoğlu'nun gençlere yönelik o müjdeler:
Seçilme yaşını 18'e indireceğiz.  Gençlerimize sınırsız ücretsiz internet erişme imkanı gelecek.
Kendi işini kurmak isteyen gençlerimize proje karşılığı 50 bin TL'ye kadar karşılıksız destek verilecek.
Eğer bu yetmiyorsa kendi işini kurmak veya genişletmek isteyen gençlerimize 100 bin lira da faizsiz olarak destek verilecek.
Yeni iş kuran gençler 3 yıl gelir vergisinden muaf olacak. Yeni iş bulan gencimiz bir yıl boyunca maaşını devletten alacak.

AK Parti Genel Başkanı Başbakan Ahmet Davutoğlu bütün emeklilere yılda ek 1.200 TL zam yapacaklarını açıkladı.

Emeklilere de en büyük saygıyı göstermek bizim vazifemizdir. 7 Haziran seçimlerine giderken bir söz vermiştik. 1100 liranın altında maaş alan vatandaşlarımıza 1200 lira ödeyeceğiz demiştik. Temmuz ayından itibaren ödenmeye başladı. Şimdi bütün bu düzenlemelerden sonra bir kez daha 1100 liranın üzerine verdiğimiz 100 liranın üzerine bütün emeklilerimizi kuşatacak şekilde 1200 lira zam yapıyoruz. 1000 liraya kadar olan emeklilerimizi 1100 liraya tamamlamıştık. Şimdi tüm emeklilerimize ayda 100, yılda 1200 lira, takribi bir maaş zam gelecek gibi zam yapıyoruz. Böylece tarım bağ kur emeklileri hariç, 1000 liranın altında maaş alan hiçbir emekli kalmamış olacak. Tarım Bağkur emeklisinin de maaşı 884 liraya çıkacak. Bir iktidara geldiğimizde kıyaslama için söylüyorum 66 liraydı.

Bağkur ve ssk emeklililerin maaşlarından kesin sosyal güvenlik kesintisini tamamen ortadan kaldırıyoruz.

Herhangi bir emeklimiz 250 lira taksitle ev alabilecek, TOKİ yardımıyla.

Esnaf için önümüzdeki dönemde düşük faizli kredi uygulamaya devam edeceğiz. 30 bin liraya kadar faizsiz kredi vereceğiz.

Emek yoğun sektörlerde çok sayıda işçi istihdam edecek ama fabrikası yok sembolik bir kira karşılığında fabrika vereceğiz.

51 ilimizde uygulanmakta olan 10 işçi çalıştırıp, vergi indirimi alma şartımızı kaldırıyoruz.