CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, özel uçakla geldiği Hatay'da, ilk olarak Serinyol Mahallesi'nde özel bir rehabilitasyon merkezini ziyaret ederek çocuklarla bir süre sohbet etti.

Kılıçdaroğlu, daha sonra seçim çalışmaları kapsamında Uğur Mumcu Alanı'nda toplanan vatandaşlara seslendi.

Kemal Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

Dış politikada izlenen yanlışların faturasını Hataylılar ödedi. Benim size sözüm var. Yetkiyi verin Suriye sorunu çözeyim, çözeceğiz. Suriye'ye barışı getireceğim. Kardeş kavgasına son vereceğim.

20 bine yakın çocuk öldü Suriye'de. 2 milyonun üstünde Suriyeli şu anda Türkiye'de. Kimisi sokaklarda, parası olanlar ev kiralamış durumda, büyük kısmı 'Uygar dünyaya geçmek istiyorum, huzurlu yaşam sürmek istiyorum' diye Avrupa kapılarında. O insanlara yazık günah değil mi?

Sandığa gideceğiz, Türkiye'nin kaderini değiştireceğiz. Türkiye'yi kendi bölgesinde saygın bir ülke yapacağız. Unutmayın, huzur ve refah isteyenler çoğunluk bu ülkede. Biz varız ve milyonlarız, birlikteysek yaparız.

Şimdi ABD, Rusya orada, Çin yolda geliyor. Dış politikadaki hatanın faturasını 78 milyon vatandaş öder. Diyorlar ki 'Turist gelmiyor.' Bu dış politikayla turist niye gelsin?

Bu seçimler düşünerek sandığa gitmemiz gereken seçimler. Milli takım tutar gibi ya da bir takım tutar gibi parti tutanlara sesleniyorum. Benim size sözüm var. Yetki verin dış politikayı yeniden ama yeniden düzenleyeceğiz. Yetki verin gençlerin önünü açacağız.

Dediler ki 'Yapamazsın.' Şimdi, onlar da kopya çektiler. Onlar da bizim seçim bildirgemizi örnek aldılar. Demek ki ülkenin sorunlarına en iyi teşhisi koyan parti CHP'ymiş. Demek ki en iyi kadrolar CHP'deymiş. Ülkeyi en iyi yönetecek parti CHP.
Hayır diyen partiye sorduk 'Niye seçime giriyorsun? Girmeyin' dedik. Üçüncü parti denklem dışı, geriye bir parti kalıyor ülkeyi yönetecek. Herkesi kucaklayan, konuşan, hiç kimseyi ötekileştirmeyen parti, herkesin kimliğine, inancına saygı duyan bir parti. O parti Mustafa Kemal'in partisi CHP.


Öğretmenlere de sözüm var. CHP iktidarında bütün öğretmenler toplumun lideri olacak. Onları baş tacı yapacağız. Onlardan bir şey isteyeceğiz, çocuklarımızı iyi eğitin. Bütün ihtiyaçlarını karşılayacağız. Bir toplumun geleceği eğitimle belirlenir. Çocuğunuzu nasıl seviyorsanız, vatanınızı da öyle sevdiğinizi biliyorum. Lütfen ama lütfen sandığa gidin. Size inanıyor ve güveniyorum.

2 milyon 200 bin Suriyeli için 'Türkiye'de kalsın bunlar, biz size para verelim, siz Türkiye'de bakın' diyorlar. Türkiye toplama kampı mı Allah aşkına. Bizim gencecik çocuklarımız işsiz.

CHP iktidarında çiftçiler için mazotun litresi 1 lira 80 kuruş olacak. Biz bunu yaparız, biz CHP'yiz. Biz vatandaşı, ülkeyi, çocuklarımızı düşünürüz. Biz devlette huzur ve barışın olmasını isteriz. Size sözüm söz, bu ülkeye barışı, huzuru kardeşliği getireceğim. Bu ülkede, sokakta herkes güler yüzle gezecek. Yetki verin göreceksiniz. 4 yılda Türkiye'nin kaderini değiştireceğim."