Trabzonspor'un 48. Kuruluş Yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde 'Kaybettiğimiz Değerleri Anma Töreni' Kadir Özcan Tesisleri Nizamettin Algan Salonunda yapıldı. Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun da katıldığı törene bordo-mavili kulübün asbaşkanı Ali Kemal Başaran'ın sözleri damga vurdu. Onur Kıvrak olayıyla ilgili olarak konuşan Başaran,  "Eleştiriler sınırları aşıyor. Sonlara doğru geliyoruz inşallah yakında bir kongre olacak. Ben başkanıma bakıyorum gecesi yok çoluk çocuğunu unutmuş cebinden paraları gidiyor. Bu kadar şeye ancak Trabzonspor için katlanılır diyorum ve katlanıyor. Beğenmediğiniz yanlarımız oluyor.  Eleştirirken ölçüyü aşan sözler duymak dokunuyor bize. Onur'u hepimiz seviyoruz. Onur bizim her şeyimizdir. Ama bir insan kulüpte hata yapıyorsa cezası da olmalıdır. Ben derim ki bunun cezası verilmelidir. Spor kamuoyunun bu konuyla ilgili bilmediği için yanlar var" dedi. 
Asbaşkanı ayağından vurdular!
Kulüpte disiplini ön plana çıkarmaları gerektiğini söyleyen Başaran, "Biz Onur gibi bir sporcuyu yerden yere çalma hakkına sahip değiliz. Ancak herkes kurallara uymak zorundadır. Onur'a süresiz kadro dışı bırakıp cezasını vermezsek kulüpte disiplini sağlayamayız. Bu benim kararımdır. Yönetim bu konuda henüz karar vermemiştir" dedi. En cefakâr ve vefakâr isimlerin yöneticiler olduğunu kaydeden Başaran, "Servetimiz sıfırlansa bile Trabzonspor'a hizmeti coşku ile yapan insanlarız. Trabzonspor'u kullanan insanlar var. Onlarla mücadele ettik ediyoruz. Bunu yaparken ürktük korktuk çekindik diye bir şey yok. Benden önceki asbaşkanı ayağından vurdular, dedim herhalde sıra bana geldi. Ama ben bundan çekinmedim. Bu kulübe hizmet eden herkes bizim başkanımızdır. Bize ters bakıldı bizde ona ters bakalım anlayışımız yok haddimize de değildir" dedi.
48. YIL KUTLAMALARI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Trabzonspor Kulübü'nün 48. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi. 100. Yıl Parkı'ndaki Trabzonspor Anıtı önünde düzenlenen törene, Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen ile kulüp yöneticileri katıldı. Hacıosmanoğlu ve Sürmen'in anıta çelenk sunmasının ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. Hacıosmanoğlu burada yaptığı konuşmada, "Bu çınarı kurup Türkiye'de Anadolu devrimini yapan insanlara layık olmayı ve onların kurmuş olduğu bu çınarı bizden sonraki nesillere tertemiz, ahlaklı bir şekilde bırakmayı Allah bizlere nasip etsin" dedi.