Geçen sezona sıkıntılı başlayan ve Hamza Hamzaoğlu'nun gelişi ile birlikte tavan yapan Galatasaray, yeniden başa döndü. Sezonu üç kupa ile tamamlayıp büyük bir başarının altına imza atan sarı-kırmızılı ekip, sorunların çözülmek yerine sürekli ötelenmesi nedeniyle taraftarlarını hayal kırıklığına uğratmaya devam ediyor. Duygun Yarsuvat'ın çok doğru bir hamle ile göreve getirdiği Abdurrahim Albayrak ve Ali Dürüst'ün yeri bir türlü doldurulamazken transferden, teknik heyetfutbolcu ilişkilerine kadar her alanda büyük problemler yaşıyor. 


Takım içinde bölünme 
UEFA Fair-Play kararları gerekçe gösterilerek Podolski dışında takıma doğrudan etki edecek transfer yapamayan sarı-kırmızılı yönetim, sezon başlamasına karşın kulübü rahatlatacak sponsoru da bir türlü bulamadı. Melo'nun transfer sürecinin uzaması, Sneijder'le sözleşmesi yenilenmemesi, her ne kadar hak etmiş olsa da Sabri'nin aldığı ücret takım içindeki bölünmüşlüğü artırdı. Üstüne Süper Kupa maçında Hamza Hamzaoğlu ile Burak Yılmaz arasında kenara alınmasından kaynaklanan kriz patlak verdi. Bu sezon "patron" olduğunu hissettirme kararı alan Hamzaoğlu'nun Melo ve Burak'a ders verme isteği de geri tepti. Sivasspor maçında Burak'ı, Osmanlı karşısında ise Melo ve Yasin'i kesmesi, yine en önemli gol silahı Burak'ı oyundan çıkarması puan kayıplarında başrolü oynadı. Bu durum Devler Ligi öncesi taraftarları endişelendirirken sarı-kırmızılılar şimdi yönetimin gerekli transferleri yapmasını ve takım içinde huzuru yeniden tesis etmesini bekliyor. Aksi takdirde 15-16 Eylül'de başlayacak Avrupa macerasının 'yeni bir felaketle' sonuçlanacağı yorumları yapılıyor.
Galatasaraylı taraftarlar, her geçen gün kredisini yitiren başkan Dursun Özbek'i protesto etmeye hazırlanıyor. 4. haftada Arena'da oynanacak maça siyah tişörtlerle gelme kararı alan sarı- kırmızılıların, maçın 34. dakikasında da tepkilerini tezahüratlarla dile getirecekleri öğrenildi.
Galatasaray, Osmanlıspor maçında ortalama 108.2 km mesafe kat ederken ilk 5'e hiçbir oyuncu giremedi. Bu durum sarı-kırmızılı ekibin, iyi bir hazırlık dönemi geçirmemesine bağlanırken konuk ekip ise 115.9 kilometre koşarak kalesini başarıyla savundu


Ibra'yı da oynatmazdı
Osmanlıspor maçı sonrası, Burak'ı oyundan almasını, "Pres yapmıyordu" şeklinde açıklayan Hamza Hamzaoğlu'na eski yönetici Aziz Üstel'den tepki geldi. Üstel Twitter'da, "Allah'tan İbra'yı almadık. Hamza savunma yapmıyor diye onu da oynatmamaya kalkardı" diye yazdı


YÖNETİMİN HATALARI
Sponsor bulunamadı, kaynak yaratılamadı.
Podolski dışında nokta atışı transfer yapılmadı.
Albayrak ve Dürüst'ün yeri doldurulamadı.
Melo'nun transferi gereksiz bir şekilde uzadı.
Wesley Sneijder ile sözleşme yenilenmedi.


HAMZAOĞLU'NUN HATALARI
Burak'ı zamansız oyundan aldı, küstürdü.
Ibrahimovic'e karşı çıkıp taraftarı kızdırdı
Oyuncu seçim ve değişikliklerinde hata yaptı.
Muslera takıma geç katıldı, formdan düştü.
Transfer isteğini sesli bir şekilde dile getirmedi