UEFA Avrupa Ligi play-off turunda mücadele eden Fenerbahçe, deplasmanda 1-0 kazandığı maçın rövanşında Yunanistan'ın Atromitos takımını 3-0 mağlup etti. Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi'nde oynanan maçta ev sahibi Fenerbahçe'ye galibiyeti getiren golleri 7 ve 78. dakikalarda Fernandao, 59. dakikada da Caner Erkin kaydetti. Sarı-lacivertli takım bu sonuçla UEFA Avrupa Ligi'nde gruplara kaldı. 


Türk futbolcusu Gökdeniz Karadeniz'in takımı Rubin Kazan da, Rabotnicki ile 1-1 berabere kaldığı maçın rövanşını 1-0 kazanarak, gruplara yükselen bir diğer takım oldu. Karşılaşmayı Türk hakem Hüseyin Göçek yönetirken, Rubin Kazan'ın Türk futbolcusu Gökdeniz Karadeniz karşılaşmada forma giymedi.


Öte yandan St-Etienne'in Milsami'yi 1-0 mağlup ederek gruplara kaldığı karşılaşmada MHK Başkanı ve UEFA gözlemcisi Kuddusi Müftüoğlu, hakem gözlemcisi olarak görev yaptı.


UEFA Avrupa Ligi play-off turu rövanş maçlarında alınan sonuçlar ve gruplara yükselen takımlar şöyle:
Fenerbahçe (Türkiye)-Atromitos (Yunanistan): 3-0 (İlk maç: 1-0 - Gruplara kalan takım Fenerbahçe)


Salzburg (Avusturya)-Dinamo Minsk (Belarus): 2-0 - (Penaltılarla: 2-3) (İlk maç: 0-2 - Gruplara kalan takım Dinamo Minsk)


AZ Alkmaar (Hollanda)-Astra (Romanya): 2-0 (İlk maç: 2-3 - Gruplara kalan takım AZ Alkmaar)


Panathinaikos (Yunanistan)-Gebele (Azerbaycan): 2-2 (İlk maç: 0-0 - Gruplara kalan takım Gebele)


Thun (İsviçre)-Sparta Prag (Çek Cumhuriyeti): 3-3 (İlk maç: 1-3 - Gruplara kalan takım Sparta Prag)


Legia Varşova (Polonya)-Zorya (Ukrayna): 3-2 (İlk maç: 1-0 - Gruplara kalan takım Legia Varşova)


Hajduk Split (Hırvatistan)-Slovan Liberec (Çek Cumhuriyeti): 0-1 (İlk maç: 0-1 - Gruplara kalan takım Slovan Liberec)


Jablonec (Çek Cumhuriyeti)-Ajax (Hollanda) 0-0 (İlk maç: 0-1 - Gruplara kalan takım Ajax)


Standard Liege (Belçika)-Molde (Norveç): 3-1 (İlk maç: 0-2 - Gruplara kalan takım Molde)


Brondby (Danimarka)-PAOK (Yunanistan): 1-1 (İlk maç: 0-5 - Gruplara kalan takım PAOK)


HJK (Finlandiya)-Krasnodar (Rusya): 0-0 (İlk maç: 1-5 - Gruplara kalan takım Krasnodar)


Saint Etienne (Fransa)-Milsami (Moldova): 1-0 (İlk maç: 1-1 - Gruplara kalan takım Saint Etienne)


Rubin Kazan (Rusya)-Rabotnicki (Makedonya): 1-0 (İlk maç: 1-1 - Gruplara kalan takım Rubin Kazan)


Karabağ (Azerbaycan)-Young Boys (İsviçre): 3-0 (İlk maç: 1-0 - Gruplara kalan takım Karabağ)


Rosenborg (Norveç)-Steaua Bükreş (Romanya): 0-1 (İlk maç: 3-0 - Gruplara kalan takım Rosenborg)


Athletic Bilbao (İspanya)-Zilina (Slovakya): 1-0 (İlk maç: 2-3 - Gruplara kalan takım Athletic Bilbao)


Kairat (Kazakistan)-Bordeaux (Fransa): 2-1 (İlk maç: 0-1 - Gruplara kalan takım Bordeaux)


Borussia Dortmund (Almanya)-Odds (Norveç): 7-2 (İlk maç: 4-3 - Gruplara kalan takım Borussia Dortmund)


Vojvodina (Sırbistan)-Viktoria Plzen (Çek Cumhuriyeti): 0-2 (İlk maç: 0-3 - Gruplara kalan takım Viktoria Plzen)


Midtjylland (Danimarka)-Southampton (İngiltere): 1-0 (İlk maç: 1-1 - Gruplara kalan takım Midtjylland)


Videoton (Macaristan)-Lech Poznan (Polonya): 0-1 (İlk maç: 0-3 - Gruplara kalan takım Lech Poznan)


Belenenses (Portekiz)-Altach (Avusturya): 0-0 (İlk maç: 1-0 - Gruplara kalan takım Belenenses)