Sezon başında Sportif Direktörlük görevine getirilen Giuliano Terraneo, teknik direktör olarak Vitor Pereira ismini yönetime önermiş ve sonuç olarak Portekizli teknik adam takımın başına getirilmişti...


Kötü sonuçların peş peşe gelmesi ve Pereira'nın yüksek sesle tartışılmaya başlanmasının ardından Başkan Aziz Yıldırım ve yöneticiler, düğmeye bastı. Takımdan memnun olmayan Sarı-Lacivertli kurmaylar, Pereira'dan önce sorumlu olarak İtalyan Sportif Direktörü sorgu odasına çekip, “Bu takımın hali ne!” sorusunu yöneltti.


Mesajı alan Terraneo da soluğu Pereira'nın yanında aldı ve yönetimin kendisine yönelttiği “Bu takımın hali ne!” sorusunu Portekizli'ye iletti. Terraneo, Pereira'yla görüşmesinde takım içindeki sorunların bir an önce çözülmesini ve iyi futbolla seri galibiyetlerin gelmesini istedi. Ayrıca van Persie konusunun da derhal çözüme kavuşturması gerektiğini vurguladı.


İkili, milli aranın her şeyi yoluna sokmak adına iyi bir fırsat olduğu konusunda hemfikir olurken, Kayseri, Ajax ve G.Saray maçlarına 9 puan hedefi koyuldu.