Banvit Genel Menajeri Turgay Çataloluk, üst üste yaptıkları deplasman  maçlarında, ligde Anadolu Efes'i (87-86), ULEB Avrupa Kupası D Gurubu'nda da  Romanya'nın Steaua CSM Eximbank takımını (78-64) yendiklerini hatırlattı. 
 
ULEB Avrupa Kupası'nda ilk iki hafta kaybettikten sonra elde ettikleri  bu galibiyetin önemli olduğunu dile getiren Çataloluk, "Basketbolda mücadele etmediğiniz ve yeterli konsantrasyonda olmadığınız gün, her takım her takımı  yenebilecek duruma geliyor. Dolayısıyla tüm maçlara aynı ciddiyetle konsantre  olmak zorundayız. Oyuncuların konsantrasyonlarının ve motivasyonlarının düştüğü  noktada ise devreye seyircimizin girmesini ve itici güç oluşturmasını bekliyoruz"  diye konuştu. 
 
Spor Toto Basketbol Ligi'nde de kolay maç olmadığını vurgulayan  Çataloluk, şunları kaydetti: 
 
"Yarın sahamızda Royal Halı Gaziantep'i konuk edeceğiz. Arka arkaya  kazandığımız iki maçtan sonra evimizde oynayacağımız bu karşılaşmadan da galip  ayrılmak istiyoruz. İnanıyorum ki oynayacağımız maçta seyircimiz bizi yalnız bırakmayacaktır. Banvit Kara Ali Acar Spor Salonu'ndaki maça tüm  basketbolseverleri bekliyoruz."