Rhijn kaliteli ve umut vaat eden bir genç olmasa, Ajax kadrosunda yer alamazdı. Tannane de genç ve yetenekli. Belli ki Galatasaraylı yöneticiler bu oyuncuları parlatıp, ileride onlardan para kazanmak istiyor. Çok iyi bir fırsat...”
Pierre van Hooijdonk... Hollanda futbolunun efsane ismi. Galatasaray’ın transfer gündeminde yer alan ve Hollanda Ligi’nde oynayan iki yıldız; Oussama Tannane ve Ricardo van Rhijn’i FANATİK okurları için değerlendiren Hooijdonk, konuyla ilgili olarak önemli ipuçları verdi. Her iki futbolcu hakkında da övgü dolu ifadeler kullanan Pierre van Hooijdonk’un analizi şöyle:

‘Mantıklı bir operasyon’
“Van Rhijn zaten kaliteli ve umut vaat eden bir genç olmasa, Ajax kadrosunda yer alamaz. Ajax formasını giyemez. Kaliteli olduğu için o kulüpte yer alıyor. Son dönemde oynamamasının sebebi ise Ajax’ta gençlerin her zamanki rekabeti. Demek ki kadroda ondan daha formda bir oyuncu var. O yüzden forma giyemiyor. Ama Rhijn bence ilerisi için umut vaat eden bir oyuncu. Çünkü büyük kulüpler genelde yaşı ilerlemiş yıldız isimlere yöneliyor. Belki Galatasaray bu defa daha mantıklı bir transfer operasyonu uygulayacak.”

‘Herkes kârlı çıkacaktır’
“Tannane de genç ve yetenekli bir futbolcu. Çok iyi şutu var. Çok koşuyor, asist yapıyor.  Belli ki Galatasaraylı yöneticiler bu oyuncuları parlatıp, ileride bu oyunculardan para     kazanmak istiyor. Bana göre iki oyuncu Galatasaray’a imza atarsa, kendilerini göstermek için iyi bir fırsat olur. Ve bu işten tüm taraflar kazançlı çıkacaktır.”