Galatasaray Daikin Kadın Voleybol Takımı, CEV Kupası final ilk maçında, Rusya'nın Dinamo Krasnodar takımını 3-2 yendi. Dinamo Krasnodar, CEV Kupası'da bu sezon çıktığı 11. maçta ilk yenilgisini almış oldu. CEV Kupası'nın sahibi 2 Nisan Cumartesi günü Rusya'da oynanacak ikinci maçta belli olacak. 

Yönetim tribünde
Galatasaray Daikin'in bu önemli karşılaşmasında kulüp yönetimi de oyunculara destek verdi. Müsabakayı, Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek'le birlikte, yönetim kurulu üyeleri Cengiz Özyalçın, Eşref Alaçayır, Nasuhi Sezgin, Can Topsakal, İsmail Sarıkaya, Ali Yüce ve Burçin Aslan da takip etti.

"İnşallah rövanşı iyi oynayıp kupayı getireceğiz"
Voleybol Kadınlar CEV Kupası final ilk maçında Rus ekibi Dinamo Krasnodar'ı 3-2 yenen Galatasaray Daikin'in antrenörü Ataman Güneyligil, deplasmandan kupayla döneceklerine inandığını söyledi.

Müsabakanın ardından açıklamada bulunan Ataman Güneyligil, iyi servis atmaları gereken bir takıma karşı oynadıklarını vurgulayarak, "İkinci ve dördüncü sette, belki de önde olmamızdan kaynaklanan bir skoru koruma dürtüsüyle, servisimizi kıstık. Halbuki servis atıp maçı bitirmemiz gerekiyordu. İnşallah rövanşı iyi oynayıp, 3-0 veya 3-1 yenip, altın sete de gerek kalmadan kupayı getireceğiz." ifadelerini kullandı. 

Taraftardan yönetime tepki
Müsabaka sonrası Galatasaray Kulübü Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, sarı-kırmızılı oyuncuları kutlarken, taraftarların da tepkisine hedef oldular.

Yöneticiler ve oyuncuların birlikte fotoğraf çektirdiği anlarda, tribünlerden "Dursun Özbek istifa" ve "Galatasaray halkındır, lisenin değil" tezahüratları yapılmaya başlandı.

Taraftarlar, kendilerinden önce yöneticilerin bulunduğu tribüne gittikleri gerekçesiyle oyunculara da tepki gösterdi. 

Tribünlerden bir kişinin, sarı-kırmızılı oyuncu Nihan Güneyligil'e küfür etmesi sonrası ise ortam bir anda gerildi. Olaya oldukça sinirlenen Nihan, göz yaşlarını tutamazken, bazı taraftarlarla da tartıştı.

Güvenlik güçlerinin müdahalesi sonrası taraftarlar salonu boşalttı.