Tribünlerden yükselen "İmparator" tezahüratlarına değişik bir bakış açısıyla yaklaşan başarılı koç, "İmparator yakıştırmasının çok hoşuma gittiğini söyleyemem. Tabii ki taraftar ne isterse onu der. Ama ben kendimi bu basketbol şubesinin lideri olarak görüyorum. Bana lider, efsane denilmesini tercih ederim" dedi. İşte Ataman'ın sözleri:

YENİ HEDEF FINAL FOUR
 "Euroleague yeni bir format oluşturuyor. Bu format içinde Galatasaray'ın öncelikle play-off'u hedeflemesi gerekiyor. 1-2 yıl adım adım ilerlemek ve ilk önce Euroleague'de son 8 takım arasına kalmak gerekiyor."

EFES İLE BİRLEŞME OLMAZ
 "Anadolu Efes ile birleşme söz konusu olamaz. Efes, Avrupa'da bir ekol. Efes hiçbir kulüple birleşmez, bu tamamen bir spekülasyon. Ben Efes'ten yetişmiş, yıllarca orada görev almış ve Tuncay Özilhan'ı çok iyi tanıyan birisi olarak bunun imkansız olduğunu biliyorum. Telekom olayına gelince, aslında sempatik duran bir olay. Neden? Çünkü Galatasaray futbol takımının en büyük sponsoru Türk Telekom. Telekom, Türkiye'nin en büyük kurumsal markalarından biri. İşte o zaman Euroleague'de final four ve şampiyonluk adayı bir Galatasaray'dan bahsedilebilir. Galatasaray'ın takım gücüyle Telekom'un marka gücü birleştiği anda Euroleague'de şampiyon olabilecek bir takım doğar." "Derbi maçlarına tabii ki daha iyi konsantre oluyoruz. Avrupa şampiyonluğu sonrasında idmansız, sakat ve hasta oyuncularla çıktık Beşiktaş maçına. Ama takımın karakteri oturmamış olsaydı bu derbiyi kaybederdik."

O MAÇTA AÇIK TRİBÜNDEYDİM
 "Futbol takımımız iyi bir sezon geçirmedi. Sonuçta hedefimizde bir Türkiye Kupası var. Biz Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'nde tur atladığı, üst üste şampiyonluklar yaşadığı Arena'dan çıkılamaz olduğu, Drogba'nın, Melo'nun, Sneijder'in olduğu takımı arıyoruz. Tarihi Neuchatel maçını Ali Sami Yen'de açık tribünde izledim. O maçı hiç unutmadım."

10 MİLYON DOLAR İST İYORUM! 
 Galatasaray Kulübü'ne üye olduğu için mutlu olduğunu ifade eden Ergin Ataman, "Bakarsınız ileride Türkiye'nin en büyük kulübünün başkanlığına soyunurum"dedi. Türkiye ligi ve Euroleague'de toplam 80-90 maç yapmak durumunda olacaklarını ifade eden başarılı koç, "Biz 9-10 milyon dolarlık bir bütçe ve tecrübemizle, heyecan verici bir takım kurabileceğimizi vadediyoruz. Ben, hedefi olan takımlarda çalışan bir antrenörüm. Önümüzdeki sezon heyecan verecek bir takım isteniyorsa, başında da benim olmam isteniyorsa, mutlaka sağlam bir bütçenin oluşturulması gerekiyor" diyerek yönetime net bir mesaj yolladı. Ataman, Milli Takım ve G.Saray'ı birlikte çalıştırma isteğini de yineledi.

TERİM İLE ÇOK İYİ DOSTUZ
 Fatih Terim şu anda Türk futbolunun başında. Keşke Aydın Örs de Türk basketbolunun başında yer alabilse...
 Fatih hocayı çok seviyorum ve muhabbetimiz de var. Şampiyonluktan sonra konuşamadım çünkü çok yoğundum o da yoğun. Her karşılaştığımızda oturup sohbet ediyoruz. Çok iyi dostluğumuz var. Aydın Örs ile birlikte Fatih Terim'in Türk sporunda çok yerleri var ki büyük katkıları da görmezden gelinemez. Bu iki isim Avrupa'daki büyük takımlara başarılar kazandıran hocalarımızdır. Her ikisini de takdir ediyorum. Fatih Terim şu anda Türk futbolunun başında, keşke Aydın Örs de Türk basketbolunun yönlendirilmesinde yer alabilse. Ümit ediyorum ki önümüzdeki dönemde bu da oluşur. Bu isimler çok değerli insanlar. Umarım gün geldiğinde benden de bu şekilde bahsedilir.

ERDOĞAN'A KONUK OLUYOR
 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, EuroCup'ı Türk basketboluna hediye ederek bir ilke imza atan Galatasaray Odeabank'ı bugün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde konuk ediyor. Ziyarete başantrenör Ergin Ataman ile tüm öğrencileri katılacak.

HAGİ İLE FOTOĞRAFIMI ÇEKİN
 Ergin Ataman, TT Arena'daki SABAH'a özel fotoğraf çekiminde oldukça neşeliydi. Hatta Ataman soyunma odası koridorlarına giden yolda duvara asılı Galatasaray takım posterlerini dikkatle inceledi ve "Benim Hagi ile de lütfen fotoğrafımı çekin" ricasında bulundu.

17123 NO'LU KULÜP ÜYESİ OLDU 
 Ataman, 17123 numaralı kulüp üyeliği kartını teslim aldı. Galatasaray koçu, başkan Dursun Özbek'in özel kontenjanından üye yapıldı.