Olay, dün saat 20.00 sıralarında merkez Karatay ilçesi Fetih Mahallesi Saadet Caddesinde meydana geldi. İddiaya göre, bir yakınından ödünç olarak aldığı 42 NH 606 plakalı araçla sabah saatlerinde evinden ayrılan muhasebeci Zekeriya Süntar (41)'dan haber alamayan 19 yıllık eşi Hayriye Süntar polis merkezine kayıp başvurusunda bulundu. Kayıp şahsı bulmak için çalışma başlatan polisler Saadet Caddesi üzerinde 42 NH 606 plakalı otomobilin arka koltuğunda birinin hareketsiz yattığını fark etti. Otomobilde inceleme yapan ekip, Süntar'ın kanlar içindeki cansız bedeniyle karşılaştı. Yapılan incelemede şahsın başına bir el ateş edip intihar ederek yaşamına son verdiği belirlendi. YAZILI NOT BIRAKTI 

Emanet aldığı otomobilin arka koltuğuna geçerek başına bir el ateş edip intihar eden Zekeriya Süntar'ın intihar etmeden önce aracın ön koltuğuna "Ölümümden kimse sorumlu değildir" yazılı bir not bıraktığı görüldü.

Zekeriya Süntar'ın eşine de aynı notu bırakarak evden ayrıldığı öne sürüldü. Süntar'ın cesedi savcının incelemelerinin ardından otopsi yapılmak üzere Dr. Faruk Sükan Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi morguna kaldırıldı. 

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.