Okulda düzenlenen törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, öğrencilerin hazırladığı farkındalık için bir araya geldiklerini söyledi. 

Okul yönetimine, velilere ve öğrencilere teşekkür eden Altınsoy, "Bunların sembolik anlamı var. Oradaki polislerimize ve askerlerimize devletimiz en güzel şekilde bakıyor ve lojistik desteği veriyor. Ama önemli olan Hz. İbrahim ateşe atıldığı zaman yardım eden karınca misali tarafını belli etmektir. 'Sizin yanınızdayız, gönlümüzle, ruhumuzla minicik kalplerimizle sizin yanınızdayız' anlamına gelen bir mesaj olduğu için anlamlı buluyorum" dedi.

Okulun 200 öğrencisi ailelerinin yardımıyla yazdıkları mektuplar ve çizdikleri resimlerle birlik, beraberlik ve mutluluk mesajı verdi. Türk bayrağı, asker ve polis resimleri çizen öğrenciler, ülkeyi canları pahasına koruyan asker ve polislere minnettar olduklarını kaleme aldı. Zor şartlar altında görev yapan asker ve polis amcalarından helallik isteyen öğrenciler, mektuplarında onlara dua ettiklerini yazdı.