Serbest kaldıktan sonra Akyıldız'ı öldüren Erşan Yıldız'ın, 'Nitelikli yağma' suçundan tutuksuz yargılandığı Bursa 7'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde geçen hafta 7.5 yıl hapis cezası aldığı belirtildi. Öldürülen Akyıldız'ın yakınları, "Sanık gasp suçundan tutuklanmış olsa idi, Düzgün'ü öldüremeyecekti" dedi.

Gemlik'te bir fabrikada işçi olarak çalışan Düzgün Akyıldız, geçen 26 Aralık’ta Balıkpazarı Mahallesi'ndeki eşinin bürosuna yemek getirirken, daha önce tartıştığı Erşan Yıldız tarafından bürodan indirilip bıçaklanarak öldürüldü. Olaydan sonra cinayette kullandığı bıçağı atıp kaçan Erşan Yıldız polis tarafından yakalanarak mahkemece tutuklandı. Yıldız, yargılandığı Bursa 7'nci Ağır Ceza mahkemesi'nce dünkü duruşmada 'ömür boyu' hapis cezasına çarptırıldı.

BİR GÜN ÖNCE GASP YAPIP SERBEST BIRAKILMIŞ
Erşan Yıldız'ın Gemlik'te Düzgün Akyıldız'ı öldürdüğü 26 Aralık tarihinden bir gün önce bir kahvede otururken, buraya gelen Nizamettin S. adındaki çocuğu döverek cebinde bulunan 5 lira 50 kuruşu aldığı belirtildi. Bu nedenle gözaltına alınıp tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Yıldız'ın, bu suçtan Bursa 7'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde geçen hafta çıktığı ilk duruşmada 7,5 yıl hapis cezasına çarptırıldığı belirlendi. Öldürülen Düzgün Akyıldız'ın yakınları, "Erşan Yıldız gasp suçundan o zaman tutuklanmış olsaydı Düzgün'ü öldüremeyecekti. Bir insanın yaşamı bu kadar basit mi?" dedi.