Elazığ'da 75 yıllık eşi Mürşide Akgül'ü bastonla vurarak yaraladığı için 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası alan ve cezaevine girdikten bir süre sonra rahatsızlandığı için tahliye edilen 95 yaşındaki Mehmet Akgül, evinde hayatını kaybetti.

EŞİ ŞİKAYETÇİ OLMADIĞI HALDE DAVA AÇILDI

Elazığ'da 21 Şubat 2014 tarihinde, 75 yıllık eşi 93 yaşındaki Murşide Akgül'e bastonla vurarak yaralanmasına yol açan Mehmet Akgül hakkında, eşi şikayetçi olmamasına rağmen basit yaralamadan kamu davası açıldı.

TUTUKLANARAK CEZAEVİNE KONULDU

Yargılandığı Elazığ 2'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına mahkum olan Akgül, geçen Ocak ayında tutuklanarak Elazığ E Tipi Cezaevi'ne konuldu.

YAKINLARI, ERDOĞAN VE DAVUTOĞLU'NA BAŞVURARAK AF DiLEDi

Yakınları ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu'ndan, başvurarak Akgül için af istedi.

CEZAEVİNDE RAHATSIZLANINCA ŞARTLI TAHLİYE EDİLDİ

Akgül, 2 ay yattığı Elazığ E Tipi Kapalı Cezaevi'nde rahatsızlanıp kaldırıldığı hastanede rapor alınca, şartlı tahliye edildi.

HASTANEDE TEDAVİ ALTINA ALINDI, EVDE HAYATINI KAYBETTİ

Elazığ'daki evinde bir süre önce tekrar rahatsızlanan ve yakınları tarafından hastanede tedavisi yapıldıktan sonra eve getirilen Mehmet Akgül, önceki gün hayatını kaybetti. Mehmet Akgül, yakınları tarafından Holpenk Köyü'nde toprağa verildi.

EŞİ OLAYDAN 3 AY SONRA VEFAT ETTİ

Mehmet Akgül'ün 5 çocuk, 24 torun sahibi olduğu, bastonla vurarak yaraladığı eşi Mürşide Akgül'ün ise olaydan 3 ay sonra vefat ettiği belirtildi.