Manisa’nın Demirci ilçesinde 14 Haziran’da evden kaçan ve 3 gün sonra boğazı kesilmiş bir halde dere kenarında cansız bedeni bulunan ve babası ile abisi cinayet şüphesiyle tutuklanan 17 yaşındaki Cansel Bağlı’nın katil zanlısının eski erkek arkadaşı F.Y. olduğu tespit edildi. 

ÖLDÜRÜP MEZARI BAŞINDA İNTİHAR ETMEK İSTEDİ 

Cinayetin ardından her yerde aranan ancak bir türlü bulunamayan ve Cansel’in toprağa verilmesinin ertesi günü mezarı başında tarım ilacı içerek intihar etmek isteyen F.Y. arkasında bıraktığı mektupta “Cansel’i çok seviyorum. Onsuz bir dünyada yaşayamam. Onu ben öldürmedim. Cansel’in babası ve ağabeyinin de bu işi yaptıklarına inanmıyorum” ifadelerini kullanmıştı. F.Y. önce Köprübaşı ardından da Salihli Devlet Hastanelerinde tedavi altına alınmış ve yeniden intihar girişiminde bulunma olasılığı dolayısıyla 6 gün boyunca Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'nde tedavi görmüştü. 

CİNAYETİN SEBEBİ KISKANÇLIK 
Tedavisinin ardından Demirci’de jandarma tarafından sorguya alınan F.Y. cinayeti itiraf etti. F.Y. olay günü Cansel’le dere kenarına kadar yürüdüklerini ve bir süre burada oturduktan sonra Cansel’in telefonunda başka erkek fotoğrafları görmesi üzerine tartışmaya başladıklarını belirtti. Tartışmanın büyümesi üzerine elindeki bıçakla Cansel’i bıçakladığını belirten F.Y. Cansel’in çığlık atması üzerine boğazını keserek olay yerinden uzaklaştığını itiraf etti. Genç kızın cansız bedeni ise olaydan 3 gün sonra çevreden geçen vatandaşlar tarafından bulunmuştu. 

OLAY YERİNDE CANLANDIRMA 

Jandarmadaki sorgusunda cinayeti itiraf eden F.Y. geniş güvenlik önlemleri altında Demirci’nin Hüdük Mahallesi'ndeki dere kenarına getirildi. Cinayeti işlediğini itiraf eden F.Y. o gün yaşananları Cansel’in cansız bedeninin bulunduğu yerde canlandırma yaparak bir kez daha anlattı. F.Y. buradaki keşfin ardından adliyeye sevk edildi.