Türkiye GazetesiTürkiye Gazetesi
 •      

CHP Sarıyer Belediye Başkan Adayı Oktay Aksu kimdir? Oktay Aksu kaç yaşında ve nereli?

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:
CHP Sarıyer Belediye Başkan Adayı Oktay Aksu kimdir? Oktay Aksu kaç yaşında ve nereli?
Sarıyer, Aday, Haber

Biyografi Haberleri  / Türkiye Gazetesi

Cumhuriyet Halk Partisi Sarıyer Belediye Başkan Adayı Oktay Aksu oldu. Yerel seçim hazırlıkları hız kesmeden devam ediyor. 31 Mart 2024 Yerel Seçimlerine kısa süre kala adaylar belli olmaya devam ediyor. Vatandaşlar oy vereceği adayları sorguluyor. CHP, Sarıyer Belediyesi adayı olarak Oktay Aksu’yu açıkladı. Peki, CHP Sarıyer Belediye Başkan Adayı Oktay Aksu kimdir? Oktay Aksu kaç yaşında ve nereli? Mesleği ne? İşte hayatı...

CHP'nin Sarıyer Belediye Başkan adayı belli oldu. 31 Mart 2024 Yerel Seçimlerine kısa bir süre kala partiler adaylarını birer birer açıklıyor. Cumhuriyet Halk Partisi 31 Mart 2024 yerel seçimlerde gösterilecek olan adayları duyurmaya devam ediyor. 2024 yerel seçimlerinde rekabet edecek adaylar merak ediliyor. Vatandaşlar 2024 yerel seçimlerde oy vereceği adayları araştırmaya başladı. CHP, Sarıyer Belediyesi adayı olarak Oktay Aksu’yu açıkladı. Peki, CHP Sarıyer Belediyesi adayı Oktay Aksu kimdir? Oktay Aksu kaç yaşında ve nereli? İşte, hayatı ve kariyeri.

CHP SARIYER BELEDİYESİ ADAYI OKTAY AKSU KİMDİR, MESLEĞİ NE?

Oktay Aksu, 1966 yılında Ordu'nun Ulubey ilçesinde doğdu.İstanbul Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi'ni bitirdi.  İstanbul Veteriner Hekimler Odası'nda yönetim kurulu üyeliği yaptı. Ayrıca Ordu Ulubeyliler Derneği Başkanlığı ve Ordu Dernekler Federasyonu Genel Başkan Yardımcılığı gibi görevlerde bulundu. Ordu Ulubeyliler Derneği'nde Başkanlık ve Ordu Dernekler Federasyonu'nda Genel Başkan Yardımcılığı yaptı. İlçe Meclis Üyeliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği, İl Başkan Yardımcılığı, Belediye Başkan Yardımcılığı ve Belediye Başkan Vekilliği gibi çeşitli görevlerde bulunan Aksu, 27. Dönem milletvekilliği seçimlerinde CHP İstanbul milletvekili adayı olarak gösterildi.1966 yılında dünyaya gelen Oktay Aksu, 2024 tarihi itibariyle 58 yaşındadır.Evli ve iki çocuk babası olan Aksu, Sarıyer'de on sekiz yıldır yaşamaktadır. 12 Şubat 2024 tarihinde CHP Sarıyer Belediye Başkan Adayı olarak açıklanmıştır.

Düzenleyen:  - Biyografi
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...