Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı zamanla çok bulutlu, Marmara'nın kuzey ve doğusu (Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Bursa'nın Yenişehir ve Tekirdağ'ın Çorlu ilçeleri ile İstanbul'un kuzey kıyıları), İç Ege (Afyonkarahisar, Uşak, Kütahya, Denizli), Batı Akdeniz'in iç kesimleri (Isparta, Burdur, Antalya'nın Elmalı ve Korkuteli ilçeleri), İç Anadolu'nun kuzeybatısı (Ankara, Eskişehir, Çankırı), Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Ardahan ve Yozgat ile Konya ve Kırşehir'in kuzey ve batı çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Isparta, Burdur, Afyonkarahisar, Çankırı, Ankara'nın kuzey ve batısı, Denizli ve Eskişehir'in doğusu ile Kastamonu ve Bolu'nun güney kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 


HAVA SICAKLIĞI: Kuzey ve iç kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı, ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.
RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, zamanla Akdeniz kıyılarında batı ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara ve Kıyı Ege ile yağış beklenen bölgelerde yağış anında kuvvetlice (30-50 Km/S) esmesi bekleniyor. 


METEOROLOJİ'DEN UYARILAR 
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Batı bölgelerin iç kesimlerinde görülecek sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışların; öğle saatlerinden sonra Isparta, Burdur, Afyonkarahisar, Çankırı, Ankara'nın kuzey ve batısı, Denizli ve Eskişehir'in doğusu ile Kastamonu ve Bolu'nun güney kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (yıldırım, yerel su baskını, yağış anında kuvvetli rüzgar vs.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. 


BÖLGELERİMİZDE HAVA 
MARMARA: Genellikle parçalı, kuzey ve doğu kesimleri yer yer çok bulutlu, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Tekirdağ'ın Çorlu ve Bursa'nın Yenişehir ilçeleri ile İstanbul'un kuzey kıyılarının yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/S) esmesi bekleniyor. 


EGE: Az bulutlu ve açık, iç kesimleri parçalı yer yer çok bulutlu, Kütahya, Uşak, Denizli ve Afyonkarahisar çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğleden sonra ve akşam saatlerinde Afyonkarahisar ile Denizli'nin doğusunda yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Kıyı Ege'de kuzeyli yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor. 


AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, bölgenin iç kesimleri parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Göller Yöresi ile Antalya'nın Korkuteli ve Elmalı ilçelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Isparta ve Burdur çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 


İÇ ANADOLU: Parçalı bulutlu, Ankara, Çankırı, Eskişehir, Kırıkkale, Yozgat ile Kırşehir ve Konya'nın kuzey ve batı çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra Çankırı, Ankara'nın kuzey ve batısı ile Eskişehir'in doğusunda yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 


BATI KARADENİZ: Parçalı yer yer çok bulutlu, bölge genelinin aralıklarla yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra Kastamonu ve Bolu'nun güney çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 


ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı yer yer çok bulutlu,Orta Karadeniz bölümü ile Doğu Karadeniz kıyılarının aralıklarla yerel sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 


DOĞU ANADOLU: Bölgenin kuzeydoğusunun parçalı bulutlu, Ardahan çevrelerinin öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. 


GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.