Mültecilere karşı sert tutumuyla tepki çeken Macaristan'da, aşırı sağcı bir belediye başkanı şaşkınlık yaşatan bir kliple mültecilere tehditler savurdu. Macaristan'ın Sırbistan sınırına yakın Assothalom kasabasının Belediye Başkanı Laszlo Toroczkai, iki dakikalık videoda mültecilere “istenmedikleri" mesajını veriyor.
Russia Today'de yer alan haberde 'James Bond filmlerinde görmeye alışkın olduğumuz sahneleri' içerdiğini belirttiği videoda, Toroczakai, “15 Eylül'den itibaren Macaristan'a yasa dışı olarak girmek suçtur. Bugünden itibaren Macaristan sınırları tel örgü, binlerce polis ve Macaristan ordusuyla korunuyor" ifadesini kullanıyor.
Daha sonra bir harita üzerinde Sırbistan veya Hırvatistan'dan geçerek Almanya'ya ulaşmanın daha kolay olduğunu gösteren Toroczakai, Sırbistan'dan geçen yolun dağlık olduğunu hesaba katmıyor. Daha önce görüşleri çok radikal olduğu için aşırı sağcı bir partiden ihraç edilen Toroczakai, sözlerini şöyle sonlandırıyor: “Macaristan kötü bir tercih. Assothalom en kötüsü."