Örgütünün internet sitesinde yayımlanan ses kaydında, Afganistan  Cumhurbaşkanı Yardımcısı General Raşit Dostum'un Sözcüsü Sultan Feyzi'nin iddia  ettiği gibi, Molla Mansur'un herhangi bir Taliban komutanı ile silahlı çatışmaya  girmediği ve yaralanmadığı dile getirildi.

 
 Kabil hükümetinin "düşman" olarak tanımlandığı ses kaydında, ortaya  atılan iddianın kara propagandanın bir parçası olduğu belirtilirken Molla Ahtar  Muhammed Mansur'un yıllardır söz konusu çatışmanın yaşandığı yer olan Pakistan'ın  Kuvetta kentinin Kaçlak bölgesine gitmediği ifade edildi.
 
 Molla Ahtar Mansur'a ait olduğu iddia edilen ses kaydının gerçek olup  olmadığı henüz bağımsız kaynaklarca doğrulanmadı.
 
 Afganistan Cumhurbaşkanı Yardımcısı General Abdürreşit Dostum'un  Sözcüsü Sultan Feyzi, geçtiğimiz günlerde Taliban'ın yeni seçilen liderinin  Pakistan'ın Kuvetta kentinde üst düzey bir örgüt komutanının evine gittiğini,  burada yaşanan silahlı çatışmada yarandığını ve sonrasında hayatını kaybettiğini  söylemişti.
 
Öte yandan Feyzi'nin, Taliban lideri hakkındaki iddiası Afganistan  İcra Heyeti Başkanı Abdullah Abdullah tarafından teyit edilmişti.