Ateş çemberine dönen sınırından şimdiye kadar 'seken mermilerin' vurduğu Türkiye bu defa doğrudan hedef oldu. 5. Zırhlı Tugay Komutanlığına bağlı Gaziantep Oğuzeli ilçesi Dağ Hudut Karakolu sorumluluk alanı karşısına pikapla gelen ağır silahlı 5 kişilik IŞİD militan grubu, sınırdaki askerlere ateş açtı. Karşılık veren güvenlik güçleriyle teröristler arasında çatışma çıktı. 1 astsubay şehit oldu, 2 uzman çavuş da yaralandı. 
Saldırının ardından güvenlik güçlerinin, saldırıya cevabı sert oldu. Aylardır 'kırmızı alarm' durumunda sınırı bekleyen TSK, tank, zırhlı araç ve cehennem topu olarak da bilinen obüslerle bölgedeki IŞİD mevzilerini çok şiddetli bir şekilde vurdu.  
Genelkurmay'dan yapılan açıklamada, açılan karşı ateş sonucu IŞİD'li 1 teröristin silahlarıyla birlikte ölü ele geçirildiği, örgüte ait 3 aracın da tahrip edildiği belirtildi.
Çatışmalar dolayısıyla sınırdaki bazı köyler boşaltıldı. Akşam geç saatlere kadar süren çatışmanın ardından IŞİD teröristlerinin konuşlandığı Halep'in Azez ilçesine bağlı Ayyuşa köyünde çok sayıda ölü ve yaralı olduğu öğrenildi. Güvenlik güçleri terör örgütü mensuplarının telsiz görüşmelerinden, yeni bir saldırı hazırlığı içerisinde olduğu yönündeki duyumlar üzerine kritik noktalardaki birlikler uyarıldı. Bölgedeki birlikleri komuta eden Gaziantep 5. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Cemalattin Doğan da geceyi askerlerle birlikte mevzilerde geçirdi.