CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu arasındaki koalisyon görüşmelerinde yer alan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, görüşmeleri değerlendirdi.


İşte Haluk Koç'un açıklamasından satır başları:

"Hepimizin yüreğini yakan 6 şehit haberi daha var. Bir kere daha şehitlerimize rahmet diyoruz. Yakınlarına başsağlığı diliyoruz.  Bir an önce bu karmaşık terör kıskacından ülkemizin kurtulmasını diliyoruz."

"Hükümeti kurma görevi alan Sayın Davutoğlu, CHP'yi ziyaretiyle koalisyon sürecine başlamıştı. CHP genel Başkanı Kılıçdaroğlu bu sürecin başından beri sorumluluk üstlenme beyanı ve parti çıkarlarını önde tutmadan bu görüşmeler yapılmıştır."

ÜLKEYE KARŞI SORUMLULUK DAHA ÖNEMLİ


"Parti çıkarlarımızı ülke çıkarlarının önüne koymuyoruz. Bu çerçevede görüşlerimizi beyan ediyoruz. İki siyasi partinin tabanına karşı sorumlulukları var. Ama ülkeye karşı sorumluluk daha önemli" Ülkenin menfaatleri ele alındığında bir çok konuda uzlaşıldı. Ayrıca uzlaşmaya yakın konular var. Bize yüklenen sorumluluğun farkındayız."

GENEL BAŞKANLAR BİR KEZ DAHA BİR ARAYA GELECEKLER


"Samimi bir şekilde genel başkanlar düşüncelerini ifade ettiler. Bu hafta içinde, sanıyorum perşembe veya cuma günü Sayın Genel Başkanlar, bir kere daha bu akşam toplantıdan çıkan sonuçları değerlendirerek, tekrar bir araya gelecekler"

"Amacımızın, yapıcı, sonuç alıcı, çok boyutlu sorunların aşılmasına katkı sunacak bir koalisyon sorumluluğunun, bir hükümet sorumluluğunun oluşmasını kolaylaştırmak olduğunu belirtmek istiyorum."

"İki siyasi partinin tabanına karşı sorumlulukları var"