Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Şırnak'ın Cizre ilçesinde son günler yaşanan olaylarla ilgili çok çarpıcı bilgiler verdi. Bakan Müezzinoğlu, bölgeye giren ambulanslara ateş açıldığını ve yaralıları alan ambulans görevlilerinin fotoğraflarının çekilerek ölümle tehdit edildiğini söyledi.


AMBULANSA ATEŞ AÇILIYOR
Bakan Müezzinoğlu, Cizre'de katledilen hemşirenin Cizre doğumlu olduğunu ve görevinden evine dönerken vurulduğunu belirtirken olayla ilgili şu çarpıcı açıklamalarda bulundu;


''Olay sonrası 112 ekibine çağrı yapılıyor, bölgeye giden ekip daha yaklaşmadan ateş ediliyor. Bir sağlık personeli ambulanstan inerek yaralı arkadaşımıza yaklaşıyor ancak ateş yoğunlşınca ambulansa geri dönüyor. Bunun üzerine bölgeye ikinci bir ambulans geliyor. Bu ambulanstaki görevli arkadaşımız da Kürt kökenli. Oradakiler bu arkadaşı tanıdıkları için ateşi kesiyorlar. Ancak yaralı arkadaşımız kan kaybından hayatını kaybediyor'' diye konuştu


FOTOĞRAFLARI ÇEKİLİP ÖLÜMLE TEHDİT EDİLİYORLAR


Bakan Müezzinoğlu, ağır yaralı vatandaşlar için ambulansın hizmet verebilme koşullarının mümkün olmadığı durumlarda sağlık personelinin tedaviyi devam ettirmek için hastaneye getirmesi gerektiğini söylediğinde de, PKK yandaşlarının personelin fotoğrafının çekerek, yaralının tutuklanması halinde kendilerini öldüreceği yönünde tehditler savurduğunu söyledi.


BAĞIMLI HALE GETİRMEYİ AMAÇLIYORLAR


PKK'nın asıl amacının hizmet verilmeyerek vatandaşı kendine bağımlı hale getirmek olduğunu da söyleyen Müezzinoğlu, provokasyon ve algı yönetimi ile devlete karşı halkın kışkırtıldığını söyledi.


KÜRT VATANDAŞLARA ÇAĞRI: NE OLUR...
Sokaklar kazıldığını ve mayınların döşendiğini bu yüzden de bölgeye hizmet vermenin imkansız hale geldiğini söyleyen Müezzinoğlu, Kürt kökenli vatandaşlar ''Ne olur terör örgütüne sokağa mı çıkacaksınız Eyüp kardeşimize yaptığınız gibi bir çember mi oluşturacaksınız  bilmiyorum ama terör örgütüne tavır koymalısınız'' dedi.