Pazartesi günü Altınordu ilçesinde başta MHP, BBP ve Saadet Partisi'nden 30 kişinin AK parti'ye katıldığı Ordu'da bu kez Kabadüz ilçesinde 15 MHP'li AK Parti'ye katıldı. MHP eski belediye meclis üyesi adayı Yener Yılmaz'ın da aralarında bulunduğu 15 kişiye BBP Eski Genel Başkan Yardımcısı, AK Parti Ordu Milletvekili adayı Metin Gündoğdu taktı. 
AK Parti'ye geçenler adına bir açıklama yapan MHP eski belediye meclis üyesi adayı Yener Yılmaz, “Kabadüz ilçesinde Belediye hizmet yapıyor. Belediye Başkanı ayrım yapmadan herkese hizmet götürüyor. Düğünümüze, hastamıza, cenazemize sahip çıkılıyorsa bu bizim için yeterlidir. Her şey maddiyat değildir. Aslolan ülkemizin menfaatleridir. Hepimiz bir arada olursak güçlü oluruz. Ben her zaman AK Parti'nin yanındayım. Kardeşlerimle, eşimle, dostumla koşturmaya hazırım" dedi. 
Ordu Milletvekili adayı Metin Gündoğdu da yaptığı konuşmada, “Belediye başkanlarımız ile de görüşüyoruz. Katılımların devam ettiğini söylüyorlar. AK Partimize katılan gönüldaşlarımıza hoş geldiniz diyorum. Gücümüze güç kattınız. Ordu'ya güç kattınız. AK Parti'yi tercih eden tüm kardeşlerimize tek tek teşekkür ediyorum. AK Parti milliyetçi kardeşlerimizin evidir" ifadelerini kullandı.