Edinilen bilgiye göre, Ankara Garı önündeki terör saldırısının  şüphelilerinin bilgisayarlarında polisin incelemesi sürüyor. 
 
Şüphelilere ait dijital verilerde, örgütün Antalya'daki G20 Liderler  Zirvesi'nde eylem yapmayı, liderlerin kalacakları oteller ile turistik tesisler  ve gece kulüplerine intihar saldırıları düzenlenmeyi planlandığına yönelik  deliller bulundu. 
 
Bunun üzerine uyarılan Antalya Emniyet Müdürlüğü ekipleri de bazı  kişilere yönelik operasyonlar gerçekleştirdi. 
 
Örgütün, aralarında İstanbul, İzmir ve Antalya'nın da bulunduğu 18  ildeki 26 hedefte eylem yapmayı amaçladığına, özellikle "sol marjinal grupların,  Yahudilerin ve Alevilerin" hedef alınacağına yönelik delillere ulaşıldı. 
 
Örgüt militanlarının, kısa aralıklarla düzenlenecek intihar  saldırılarıyla 1 Kasım seçimlerinin yapılmamasını amaçladıkları da belirtildi. 
 
"Her şehre bir iki tane adam yerleştirmemiz lazım" 
 
Ankara'da sürdürülen soruşturmanın şüphelilerinden olan ve hakkında  "yokluğunda tutuklama" kararı çıkarılan, DAEŞ'in sözde "Antep emiri" Yunus  Durmaz'a ait dijital verilerde, "Abi, Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Adana,  İskenderun, Mersin ve doğu illerinde bize eylem yapacak, ev ayarlayacak, bu  bölgeleri bilen kardeşler lazım. Her şehre bir iki tane adam yerleştirmemiz  lazım" notu bulundu. 
 
Durmaz'ın bu notu "Suriye'deki emirine" yazdığı kaydedildi. 
 
Örgüt0 militanlarının, Türkiye'deki Suriyeli sığınmacıları "potansiyel  çalışma sahası", Gaziantep, adıyaman ve Kilis'i ise yeni örgüt üyeleri sağlaması  için uygun iller olarak değerlendirdikleri bildirildi. 
 
Bu arada, Gaziantep'te terör örgütü DAEŞ'e yönelik operasyon sırasında  üzerindeki bombayı patlatarak intihar eden Halil İbrahim Durgun ile Yunus  Durmaz'ın Afganistan'da eğitim aldıkları ifade edildi. 
 
Durgun'un, Ankara Garı önündeki patlamayı gerçekleştiren 2 canlı  bombayı başkente getirdiği belirtiliyordu. 
 
Ölü sayısı arttı 
 
Öte yandan, Ankara Garı önündeki saldırı sonucunda ağır yaralı  kurtulan bir kişinin daha hayatını kaybettiği, ölü sayısının 103'e yükseldiği  öğrenildi.