Bölgedeki güvenlik birimlerinden alınan bilgiye göre, Şırnak'ın Cizre ve Diyarbakır'ın Sur ilçelerinde terör örgütüne yönelik operasyonlar devam ediyor. Özel harekatçıların kararlılığı ve teröristlerin korkusu, telsiz konuşmalarına yansıyor. Teröristler arasındaki konuşmalarda çocuklar bile hedef alınarak, askerler ve polislere çay verenler "yalaka" olarak değerlendiriliyor. Eylemleri yönlendiren kişilerin emirlerine itaat etmeyenlerin hakarete uğradıkları, hatta öldürüldüklerinin anlaşıldığı konuşmalarda, saklanılan evlerin, deşifre olması halinde yakılması talimatı veriliyor.

Ambulansların da hedef alındığı anlaşılan konuşmalarda, askerler ve polislere yardım eden sivil halkın öldürülmesi isteniyor.

İtaatsizliklerin de baş gösterdiğinin duyulduğu telsiz konuşmaları, terör örgütü mensuplarının dağılma ve çözülme noktasına yaklaştığını gösteriyor. 

BÖLGEDEKİ OPERASYONLAR FOTOĞRAFLANDI

Bölgeden gelen fotoğraflarda da terör örgütü üyelerinin neden olduğu tahribat görülüyor. Bir evde bulunan güvenlik kamerası sisteminden teröristlerin, sokaklardaki polis ve asker hareketliliğini izlediği anlaşılıyor. Sokak ve evlerin kontrol altına alınmasına yönelik operasyonlar, terör örgütü üyelerince evlerde oluşturulan atış mazgalları da fotoğraflara yansıyor.