Başbakan Ahmet Davutoğlu, Muş’un merkez Güdümlü köyüne bağlı Kurtuluş mezrasında etkili olan kar yağışı nedeniyle öğrencilerinin yollarını açarak kucağında taşıyan ücretli öğretmen Cengiz Sur’u arayarak tebrik etti. Öğrencileri için yaptığı fedakarlık ve görev aşkından dolayı Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu’nun kendisini aramasından duyduğu memnuniyeti dile getiren öğretmen Cengiz Sur da, Başbakanın köye okul yaptıracağı sözü verdiğini söyledi.

Başbakan ve eşinin kendisini aramasından dolayı teşekkür eden Sur, yaptığı telefon görüşmesini şöyle anlattı:

“Değerli başbakanımız Ahmet Davutoğlu ve çok değerli eşi Sare Davutoğlu dün akşam saat 18.15 civarında beni aradı. Fedakarlığımdan dolayı, öğrencilerime olan sevgim ve görev aşkımdan dolayı beni tebrik ettiler. Beni aradıkları için Başbakanımıza ve değerli eşine teşekkür ettim. Başbakanımızın benim için çok değerli olduğunu söyledim, benim için idol öğretmen olduğunu söyledim, Başbakanımızda bunu duyduğu için çok sevindi. Örnek aldığımı söyledim Başbakanımız da beni tebrik etti.”

“RÜYAMDA BAŞBAKANIN BENİ ARAYACAĞINI GÖRDÜM"

Ülkenin dört bir yanından hayırseverlerin kendisini aradığını ve Başbakanın da kendisini rüyasında aradığını kaydeden Sur,

“Başbakanımıza, günlerdir beni ülkemizin dört bir köşesinden arayan hayırsever insanlar olduğunu söyledim. Ama içimde bir uhde kalmıştı, çünkü rüyamda Başbakanımızın beni arayacağını görmüştüm ve beni arayan her numaranın acaba Başbakanımız mı diye bakıyordum. Bunu Başbakanımıza anlatınca çok şaşırdı, ‘ilginç bir rüya’ diyerek gülümseyip bana teşekkür etti” ifadelerini kullandı.

“SAYIN BAŞBAKANIMIZ KÖYÜMÜZE OKUL YAPTIRMA SÖZÜ VERDİ”

Başbakan Davutoğlu ile yaptığı telefon görüşmesinde köyüne okul yaptırılacağı sözü almasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Sur, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Başbakanımız, ‘bir ihtiyacın var mı?’ diye sordu, ben Başbakanımıza şahsım adına bir sıkıntım yok ama okulumla ilgili problemler olduğunu söyledim. Değerli valimiz ve milli eğitim müdürümüz bu konuda bana yardımcı oldu ama değerli Başbakanımız bana söz verdi, ‘en kısa zamanda köyüne bir okul yaptıracağım’ dedi. Ben bu güzel haberi aldıktan sonra çok sevindim. Değerli Başbakanımıza, onu ve Cumhurbaşkanımızı çok sevdiğimi söyledim. O da aynı şekilde ‘siz değerli öğretmenleri seviyorum’ dedi."

Başbakanı Muş’a davet ettiğini anlatan Sur, sözlerine şöyle devam etti: "Başbakanımız kısa zamanda geleceğini söyledi, ben de ’sabırsızlıkla Muş’a gelmenizi bekleyeceğim’ dedim. Başbakanımız, dilek ve temennilerde bulundu. Ben ücretli öğretmen olarak çalışıyorum, Muş’un en ücra, öğretmenlerin gitmediği mezralarda birçok sıkıntılar, okulların olmadığı yerlerde görev yaptım. Sıkıntılarımız çok, bu sıkıntılara rağmen görev ve fedakarlık aşkıyla görevimize devam ediyoruz. Başbakanımızın bizi arayarak onore etmesi gerçekten beni mutlu etti. Okul sözü vermesi gerçekten bizi sevindirdi. Çalıştığım köyde, konteynerde eğitim ve öğretime devam etmekteyim. Konteynerde eğitim öğretim gerçekten çok sıkıntılı. Kışın zaten malum sobayı istediğimiz şekilde yakamıyoruz, okulu yakarız düşüncesiyle, elektriğimiz yok okulda. Buna rağmen görev aşkıyla öğrencilerimiz mağdur olmasın diye eğitim öğretimimize devam ediyoruz.”

Eşinin gerçekten fedakar biri olduğunu vurgulayan Neşe Sur ise, “Eşim fedakar bir öğretmen, sonuna kadar arkasındayım. Başbakanımızın, eşimi arayarak tebrik etmesi bizi çok mutlu etti” şeklinde konuştu.