Son operasyonlarla büyük darbe yiyen; MLKP, PKK, TKP/ML, DKP, MKP, TKEP/L, TİKB, THKP-C/MLSPB ve Devrimci Karargah isimli terör örgütleri Türkiye'ye karşı birleşme kararı aldı. "Halkların Birleşik Devrim Hareketi" verdikleri örgütün kuruluşu Kandil'de yapılan toplantı ile açıklandı. Kandil'deki basın toplantısında konuşan Duran Kalkan Türkiye'ye yönelik tehditlerde bulunması dikkat çekti.


DURAN KALKAN KADIN TERÖRİSTLERLE OLAN İLİŞKİSİYLE GÜNDEME GELMİŞTİ                 

Yapılan açıklamanın ardından teröristlere alkışlı tempo tutturan PKK’nın Kandil’deki üst düzey yöneticilerinden Duran Kalkan geçtiğimiz günlerde, örgütteki kadın teröristlerle olan samimi fotoğraflarıyla gündeme gelmişti.

EMNİYET UYARMIŞTI

Emniyet istihbaratı, adı geçen terör örgütlerinin, başta metropoller olmak üzere Batı illerinde provokatif saldırılar planladığını duyurmuştu. PYD'nin Kobani'yi DAEŞ'ten geri almasını müteakip "Devrimci Dayanışma" çerçevesinde işbirliği kararı alan PKK-PYD ve sol terör örgütlerinin Mart'ta harekete geçeceği öğrenilmişti. 'Kesintisiz direniş' sloganı ile başlayacak döneme bölücü örgüt PKK ise başta Güneydoğu il ve ilçelerinde birçok yerleşim birimini kapsayan saldırılarla katılacağı öğrenilmişti.