Askeri kaynaklardan alınan bilgiye göre, Orgeneral Akar, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Galip Mendi ile Diyarbakır'da bulunan 7. Kolordu Komutanlığı, Jandarma Bölge Komutanlığı ve 8. Ana Jet Üs Komutanlığını ziyaret etti.

Ramazan Bayramı'nın ilk gününü Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) mensupları ve aileleri ile geçiren Orgeneral Akar, Mehmetçik'in, muazzaf personel ve ailelerin bayramını kutladı.

Orgeneral Hulusi Akar ziyaretinde, Başbakanlık talimatı ile Diyarbakır'ın Lice, Hazro ve Kocaköy ilçelerinde icra edilen ve 3 Temmuz 2016 tarihinde başarı ile tamamlanan harekata dair bilgi aldı.

Operasyonlara dair bilgi aldı

Yurt içinde ve yurt dışında birçok masum gencin zehirlenmesine sebep olan ve uyuşturucu tacirleriyle kirli iş birliği içinde bulunan bölücü terör örgütünün uyuşturucudan elde ettiği finans kaynaklarına büyük darbe vuran harekata katılan, özverili ve kahramanca mücadele gösteren personeli tebrik etti.

Orgeneral Akar, TSK'nın gece gündüz demeden devletin bekası ve milletin güvenliği için vatanın her köşesinde daima tetikte olduğunu ve milletin bayramları huzur içinde geçirebilmesi için tüm mensupları ile fedakarlıkla ve kararlılıkla durmadan çalışmaya devam edeceğini vurgulayarak, şehitleri rahmetle andı, ailelerine sabır, gazilere de acil şifa dileğinde bulundu.

Yurdun her köşesindeki vatandaşların bayramını da tebrik eden Akar, Diyarbakır ziyaretinde ayrıca vatandaşlar ve çocuklarla bayramlaştı.