Osmangazi Köprüsü'nü ziyaret eden Başbakan Binali Yıldırım, basın mensuplarına yaptığı açıklamada,  "Osmangazi Köprüsü 1 Temmuz'da açıldı. Bugün sekizinci gün. Ortalama 760 bin civarında geçiş oldu. Günlüğe vurduğumuz zaman 95 bini geçiyor. Onu otomobil eş değeriyle çarptığımız zaman 100 bin, 101 binin üzerinde günde trafik var. Çok yoğun ilgi var. Çok büyük bir kolaylık." dedi.

Terör örgütü PKK'nın Mardin'de jandarma karakoluna bomba yüklü araçla düzenlediği saldırıya da değinen Yıldırım, şöyle konuştu:

"Hain terör örgütü bayram, seyran dinlemiyor. Bunların kutsalı yok, bunların kıblesi yok. Bugün gene Mardin'de maalesef hain bir saldırı gerçekleştirdiler ve 2 şehidimiz var, yaralılarımız var. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifa diliyorum."

"Karayollarındaki ölümlü kazalarda yüzde 30 azalma var"

Başbakan Yıldırım, trafikteki artışa rağmen karayollarındaki ölümlü kazalarda azalma olduğunu belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"2016 yılı içerisinde, bayram süresince karayollarındaki ölümlü kazalarda yüzde 30 azalma var. Neye rağmen yüzde 30 azalma var? Trafiğin yüzde 100'ün üzerinde artmasına rağmen. 2003'te 9 milyon 300 bin araç vardı trafikte, şimdi  20 milyon 700 bin araç var. Yani yüzde 100'ün üzerinde. Buna rağmen, kazalar artmış fakat ölümlü kazalar da yüzde 30 üzerinde azalma var. Bu ne demek oluyor? Böyle güzel yollar, köprüler, otoyollar, bölünmüş yollar yapılınca artık yol kusurundan dolayı kaza olmuyor. O yüzden de kazalarda, ölümlerde azalma var. Ama halen yükseğiz, amacımız ölümsüz bir seyahat. Bu bir hedeftir, idealdir."