Ukrayna'da boğazı kesilerek öldürülen 6 yıllık eşi Emir Cevdet Şaşmaz'ı geçtiğimiz hafta toprağa veren Nazlı Hamarat, yeni bir kötü haberle sarsıldı. Emir Cevdet Şaşmaz'ın yasak aşk yaşadığı 19 yaşındaki Vijdan Vatansever'in ardından, ilk eşi Denise Mutlu ortaya çıktı. Mutlu, eski eşinin mirasından 13 yaşındaki oğlu Emir'e düşen payı istedi. Cinayetin ardından eşine ticaret yapması için verdiği 1 milyon doların peşine düşen Nazlı Hamarat ise bu istekle şoke oldu.
 
'OĞLUMUN HAKKINI İSTİYORUM' 
Hamarat, Bandırma'da kendisine ait olan, satılıp parası banka kasasına konulan dükkan ile eşinin tüm hesapları ve Edirne'de aldığı iddia edilen otelin araştırılması için harekete geçti. Bunun için Emir Cevdet Şaşmaz'ın oğlu Emir'in annesinden imza alması gereken genç kadın, Denise Mutlu'nun kapısını çaldı. Ankara'da Fransız Konsolosluğu'nda çalışan Fransız asıllı eski eş, Nazlı Hamarat'ın avukatına şu karşılığı verdi: "Ortada bir para varsa, oğlumun hakkına düşen payının verilmesini istiyorum." Nazlı Hamarat, yaşanan gelişmenin ardından hukuki yollara başvurdu. 
 
MİRASTA ÇOCUĞUN PAYI YÜKSEK 
Avukat Ersan Taştekin, konuyla ilgili olarak, şunları söyledi: "Mirasta hukuki olarak eşin hakkı 4'te 1, çocuğun hakkı ise 4'te 3'tür. Eğer son eşi Emir Cevdet Şaşmaz'a verdiği borçla ilgili mahkemeye yazılı bir belge ya da ispat sunarsa o zaman kendi parasını alabilir ama böyle bir şey yoksa, vefat eden kişinin hesaplarındaki paradan çocuğu hak talep edebilir" (Takvim)