HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, FETÖ'nün yayın organı Bugün TV'de Nazlı Ilıcak ve Hayko Bağdat'ın sorularını yanıtlarken şaka gibi bir çıkışta bulundu. 
Demirtaş, 'Ben şiddet istiyorum' diyen bize oy vermesin, biz şiddet istemiyoruz, barış içerisinde çözüm istiyoruz diyenler bize oy versinler" dedi. 
Aynı programda Cizre'de ve bölgenin değişik yerlerinde kazılan hendekleri savunan ve meşru göstermeye çalışan Demirtaş, henüz çözüm süreci devam ederken baraj inşaatlarına saldıranın, işçileri kaçıranın, iş makineleri ateşe verenin, Suruç'ta gençlerin hunharca katledilmesini takiben hemen yatağında uyuyan polislerin enselerine kalleşçe kurşun sıkanın PKK olduğu gerçeğini yine gizledi, barışı bozanın hükümet olduğu yalanını tekrarladı. 
Öte yandan, Demirtaş ''şiddet isteyen bize oy vermesin'' derken, insanları alenen tehdit eden vekilleri yine aday listesine aldı. 
''PKK SİZİ TÜKÜRÜĞÜYLE BOĞAR'' DEDİ, ADAY OLDU
''PKK sizi tükürüğüyle boğar'' diye tehditler savuran HDP Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan 1 Kasım seçimleri için yine HDP'nin Hakkari adayları arasında yerini aldı. 
''O KELEŞİ SİZE ÇEVİRMESİNİ BİZ ÇOK İYİ BİLİYORUZ''
Yine aynı şekilde, 7 Haziran seçimlerinin hemen sonrasında, seçim sonuçlarının kutlanması esnasında konuşma yapan HDP Muş Milletvekili Burcu Çelik Özkan da köy korucularını hedef almış, "bu memleketten defolup gideceksiniz. Bize uzattığınız o keleşi size çevirmesini biz çok iyi biliyoruz" ifadelerini kullanmıştı. 
Özkan 1 Kasım seçimleri için yine Muş'tan aday gösterildi. 

STAR