İşte açıklamasından satır başları:

- AK Parti olarak mitinglerimizi 16 Ekim Cuma gününe kadar askıya aldık.Cuma günü ve sonrasındaki birkaç mitingimiziyse bir parti mitingi hüviyetinde olmaktan ziyade, rutin takvimi içerisinde, teröre karşı birlik, dirlik ve kardeşlik mitingleri olarak yapacağız

ETRAFIMIZDA CİDDİ TERÖR ORGANİZASYONLARI VAR

- Katliamı tam olarak kim tarafından gerçekleştirildiğini ortaya çıkarana kadar net açıklama yapamıyoruz. Soruşturma somut bulgularla ilerliyor. Etrafımızda ciddi bir terör organizasyonları var. Başbakanımız kriz merkezini bizzat kendisi yönetiyor. Saldırıya yönelik bazı operasyonlar yapılıyor. Türkiye'nin dirayetle yönetilmesi konusunda hepimizin gayreti var. Terörün hayatımızı sekteye uğratmasına izin vermeyeceğiz.

SALDIRIYI KİM YAPTI? GÜVENLİK ZAAFI VAR MI?

- Bu saldırıyı bir örgüt koalisyonu yapmış olabilir. Ben muhtemel seçenekleri sayıyorum. Acele karar vermemek lazım. Somut bilgilere ulaştıktan sonra karara varmak lazım. Acele bazı adresler göstermek kamuoyunu yanlış bir yere sevk edebilir. Bu doğru olmaz. Güvenlik zaafiyetine yönelik bir çok detay olabilir. İnceliyoruz. Bunu gerçekleştirenler içerinden bir takım bağlantıları var mı inceliyoruz. Güvenlik ve istihbarat konusunu önemsiyoruz. Zaaf varsa gereği yapılır. Bunun üstene gidilir. İstihbarat teşkilatımız bir çok saldırıyı önledi. 

ÖLÜ SAYISINDA BİR ARTIŞ VAR MI? MHP'NİN MECLİS TOPLANSIN ÇAĞRISI?

- Adli Tıp'ta yürüyen bir süreç var. Bu saldırı maalesef ağır bir saldırı. DNA testlerin yapılması en doğru sonuçlara ulaşılması için belli bir süreç gerekiyor. Rakamlar saklanıyor gibi şeyler yakışıksız şeylerdir. Sayılarla ilgili Bakanımız açıklama yapar. Sağlık bakanlığından ve Başbakanlığımızdan bilgi alınabilir.

- Sayın Bahçeli'nin tutumunu 7 Haziran'dan bu yana yadırgıyorduk. Seçimden sonra iktidar olacağını iddia ediyor. MHP'nin söylediği birşey vardır. MHP'nin siyaseti milliyetçi siyasettir. En çok hassas oldukları konu terör konusudur. Bahçeli Türkiye için bir proje üretmiyor. Konuşmalarının yüzde 80'i negatif. Mantık şunu gerektirir. Bahçeli'nin bir adım daha önde olmasını gerektirir. Yine hayır diyor. Kişisel olarak milliyetçi siyasete ipotek koymuş görünüyor. Bahçeli'nin milliyetçi bir siyasetle kavgası var gibi görünüyor. Devlet ve milletle bir arada olmaması. Siyasi tarihinde bir ilktir. MHP tarihinde bir ilktir. Böyle saldırı söz konusu olduğunda hep MHP önde olurdu şimdi en geride duruyor. Bu tutumunu doğru bulmuyoruz.