Başbakan Binali Yıldırım, kabinenin açıklanmasının ardından partisinin ilk grup toplantısına katıldı.

"SESİM YİNE ARIZA MODUNA GEÇTİ"
Toplantıda konuşurken sesi kısılan Yıldırım, partililere  "Yine sesim arıza moduna geçiyor, onun için biraz bana müsaade edin, 10 dakika meramımı anlatayım, sonra istediğiniz kadar coşkuya serbestsiniz" diye seslenmesi güldürdü.
Yıldırım konuşmasından satır başları şu şekilde:

ERZİNCAN VE İZMİR'İ SELAMLADI

"Çok değerli dava arkadaşlarım çok değerli misafirleriniz saygı değer misafirlerimiz. Bismillah diyerek ilk günkü aşkla millete hizmet vermeyi başlıyoruz. Pazar günü gerçekleştirdiğimiz kongreden bugün sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Erzincan ve İzmir tüm bu mazlum coğrafyasıyla iradesiyle gurur duyuyoruz.

ŞEHİTLERİ UNUTMADI

Gece gündüz demeden sınır boylarında bekleyen kahraman güvenlik güçlerimizi polislerimizi askerimizi selamlıyoruz. Türkiye'nin bağımsızlığı, toprak bütünlüğü için canını seve seve veren şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.

DAVUTOĞLU'NA TEŞEKKÜR ETTİ

Türkiye'ye hizmet etmek bize Allah'ın en büyük lütfudur. Değerli yol arkadaşım Sayın Davutoğlu'na bir kez daha ülkemiz, milletimiz için yaptığı güzel hizmetlerden dolayı grubum ve milletim adına teşekkürlerimi sunuyorum.

"YOLUN YOLUMUZDUR"

Anlamlı mesajıyla kongremizi onurlandıran Ak Partimizin kurucusu, genel başkanımız, liderimiz Türkiye'nin ilk seçilmiş cumhurbaşkanı Erdoğan'a buradan sevgilerimizi saygılarımızı iletiyoruz. Sayın cumhurbaşkanım buradan AK Parti grubu olarak bir kez diyoruz ki, yolun yolumuzdur, davan davamızdır, sevdan sevdamızdır. Bu dün de böyleydi, bugün de öyle, gelecekte de böyle olmaya devam edecektir.

AK Parti yeri geldi vesayet odaklarının tehdidi ile karşı karşıya kaldı. Partimizi kapatmaya kalktıklarında karşılarında Erdoğan ve yol arkadaşları vardı. Hükümetimize muhtıra verdiklerinde biz ancak hakkın ve halkın önünde eğiliriz diyen kadroların başında yine Recep Tayyip Erdoğan vardı.

OPERASYONLAR NE ZAMAN BİTECEK

Yıldırım sözlerini şu şekilde: "Bana operasyonlar ne zaman bitecek diye soruyorlar. Kanlı terör örgütü sivillerimize karşı silahlı saldırıları tamamen sonlandırıncaya kadar devam edecek. Kanlı terör örgütü güvenlik güçlerimize silahlı saldırısını durduruncaya kadar devam edecek. Mutlak sürette vatandaşın can ve mal güvenliği sağlayıncaya kadan devam edecek.

Silahların tamamen yok olmasına kadar devam edecek. Bölgedeki vatandaşlarıma sesleniyorum. PKK'nın sizin gibi bir derdi sorunu yok, o bölgedeki sorun sizin sorununuz. O sorunu aradan çıkarmaya ahdettik, yemin ettik.

"SURİYE'DE ANLAMSIZ SAVAŞ SÜRÜYOR"

Değerli kardeşlerim Türkiye'nin birçok sorunu var. Dostlarımızın sayısını artıracağız düşmanlarımızın sayısını azaltacağız. Tarih bize çok önemli sorumluluklar veriyor. Bu sorumluluğu bugün yerine getirmek zorundayız. Suriye'de yaşanan anlamsız savaş yüz binlerce kardeşimizin canına mal oldu. Türkiye geleneksel misafirperverliği ile 3 milyon insana kucağını açtı. Ekmeğimizi paylaştık. Ekmeğimizi paylaşırız ülkemizi böldürmeyiz. Yolları böleriz milletimizi böldürmeyiz. Yolları böldük gönülleri birleştirdik.

"BUNLAR BENİ KONUŞTURMAYACAK"

'Yolların Kralı' tezahüratı üzerine izleyicilere karşılık veren Yıldırım, "Ne anlaşmıştık. Yolların kralı olmaz, yolların kuralı olur. Biz yolları böldük, hayatları birleştirdik. Yolları böldük, gönülleri birleştirdik. Bunlar beni konuşturmayacak öyle anlaşılıyor. Yoruluncaya kadar buyurun."