TBMM BÜROSU ANKARA
Başbakan Binali Yıldırım’ın AK Parti Genel Başkanı seçilmesinden sonra jet hızıyla oluşturulan 65’inci hükümetin programı üzerindeki görüşmeler dün tamamlandı. Yıldırım hükümetinin güven oylaması ise yarın gerçekleştirilecek. TBMM Genel Kurulunda iktidar ve muhalefet temsilcileri söz alarak program üzerindeki görüşlerini dile getirdi. Kürsüye ilk  çıkan MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, “65. Hükümet Programı, Davutoğlu hükümeti programının kes, kopyala, yapıştır halidir. Her iki programdaki ifadelerin yüzde 90’ı kelimesi kelimesine aynıdır” görüşünü savundu. HDP Milletvekili Meral Danış Beştaş ise terörle mücadeleyle ilgili eleştiriler yöneltirken, kendisine cevap veren AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı, “Çocukların elindeki silahlar varken siz bir şey yapamaz mıydınız? Yapardınız. Ama sizin daha çok işinize gelen ölü üzerinden propagandadır” dedi.
DOKUNULMAZLIK ATIŞMASI 
HDP ve CHP grubu arasında ise dokunulmazlık oylaması sebebiyle atışma yaşandı. HDP’li sözcülerin dokunulmazlıklarda HDP dışındaki partilerin bir araya geldiği yönünde açıklamalarına CHP grubu tepki gösterdi.  CHP’li Engin Altay, “Sizin keyfinize göre siyaset yapacak halimiz yok. Kim alçak kim değil Oslo’nun Dolmabahçe’nin Kandil’in görüşme tutanaklarını yayınlarsınız belli olur” diye konuştu.  
“BU GÖMLEKTEN KURTULACAĞIZ”
Hükümet adına konuşan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ağırlıklı olarak ‘Başkanlık’ sistemine yer verirken özetle şunları söyledi: 65. Hükümetin ana görevi, Türkiye'yi, sizlerin de katkısıyla süper lige çıkarmak, yani dünyanın 10 büyük ülkesinden birisi yapmaktır. Bu siyasal sistem, Anayasa’sıyla, Siyasi Partiler Yasası’yla ve diğer bütün antidemokratik yasalarıyla, önce 1960 darbesinin, arkasından geliştirilerek 1980 darbesinin Türkiye’ye hediyesidir. Türkiye, bu deli gömleğinden kurtulmak durumundadır. Bu millet, eninde sonunda bu deli gömleğini üstünden çıkaracak ve çöp tenekesine atmayı inşallah başaracaktır. Bu görev parlamentonundur.