AK Parti'nin kurucu isimlerinden aynı zamanda 2015 yılına kadar AK Parti Hükümetlerinde önemli görevlerde bulunan Bülent Arınç, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün de aralarında bulunduğu yeni bir oluşum içinde olup olmadıkları sorusuna cevap verdi. Rotahaber'e konuşan Arınç, kendisine yöneltilen "Siz de dahil olmak üzere Abdullah Gül, Hüseyin Çelik, Sadullah Ergin gibi isimlerle ilgili çok şey yazılıp çiziliyor. 'Hamamönü hareketi' diye bir hareketten bahsedildi. Yeni bir parti kurma, yeni oluşuma gitme gibi bir düşünceniz var mı?" sorusuna "safsata" cavabını verdi.

"BİR ARADA OLMAMIZ MUHALEFET HAREKETİ ANLAMINA GELMEZ"

Şimdi dışarılarda konuşulan, bilinen veya bilinmeyen, bir takım ağızlarda sakız haline gelen edepsizliklere kanacak insanlar değiliz. Dolayısıyla bugün, aktif siyaset hayatından çekilmiş olsa bile Abdullah Bey'in, benim, Hüseyin Bey'in, Sadullah Bey'in veya bir başkasının bir arada olması hiç garipsenecek bir şey değil. Bu bir muhalefet hareketi değildir. Biz bu partide kiracı değildik. Bu partinin sahibi biziz. Birisi, 'o kurucu değildir' diyebilir bana. Hiç umrumda değil.

"YENİ BİR SİYASİ OLUŞUM, YENİ PARTİ İDDİALARI SAFSATA"

Bu partinin güçlü olmasını, hükümetin başarılı olmasını can-ı gönülden isteriz. Bunun için de bütün gücümüzle çalışacağız. "Yeni oluşum", "muhalefet hareketi" gibi iddialar safsata. Onlar bizi bir an evvel partiden tasfiye etmek, veya bir şekilde erken doğum yaptıralım da bunlardan kurtulalım diye düşünenlerin bir çabası.Umarım ki başımızdaki aklı başında olanlar bunlara fırsat vermesinler. Otur oturduğun yerde desinler. Zaten bütün işleri siz karıştırıyorsunuz desinler. Benim işime karışmayın desinler."