Lüksemburg'un Differdange 03 takımını her iki maçta da mağlup ederek UEFA Avrupa Ligi 3'üncü Ön Eleme Turu'nda Makedonya'nın Rabotnicki takımının rakibi olan Trabzonspor'da, teknik direktör Şota Arveladze'nin kadroyu eleme harekatı sürüyor. Hollanda'daki ilk kamp döneminde yeterli performansı gösteremedikleri gerekçesiyle İshak Doğan, Ferhat Yazgan, Alihan Tunçer, Mustafa Akbaş ve Gökhan Karadeniz'i Almanya'daki ikinci etaba götürmeyen Şota Arveladze, dün operasyonun ikinci kısmına imza attı. Fatih Atik, Serdar Gürler ve Zeki Yavru'yu Türkiye'ye geri gönderen ve kendilerine kulüp bulmalarını isteyen Şota Arveladze, kadrodaki eleme operasyonunun son halkasını ise yenilenen UEFA listesinde yaptı. Gürcü teknik adam, kampta bulunmalarına rağmen Soner Aydoğdu ve Musa Nizam'ı, 3'üncü Ön Eleme turu için UEFA'ya bildirilen listeye yazmayarak mesaj verdi. Böylece Şota'nin yeni sezon öncesinde takımda düşünmediği için kamptan gönderdiği ya da UEFA listesine almadığı isim sayısı 10'a yükseldi.


YENİ UEFA LİSTESİ BİLDİRİLDİ
Trabzonspor'un 3'üncü Ön Eleme Turu'nda 30 Temmuz'da Üsküp'te 6 Ağustos'ta ise Trabzon'da oynayacağı Rabotnicki maçlarında görev yapacak oyuncuların listesi de UEFA'ya bildirildi. İlk listede yer almayan yeni transferler M'bia, Cavanda, Okay, Alper ve Özer'in de yer aldığı yeni liste şu isimlerden oluştu:
Kaleciler: Onur Kıvrak, İbrahim Demir
Defans: Cavanda, Salih, Mustafa Yumlu, Uğur, Aykut, Medjani, Alper, Constant
Orta Saha: Sefa Yılmaz, Deniz Yılmaz, Özer, Okay, Aytaç, Mehmet Ekici, M'Bia, Yusuf, Erkan
Forvet: Waris, Cardozo


SAKATLARIN DURUMU DEĞERLENDİRİLECEK
Bu arada sakatlıkları nedeniyle UEFA listesinde yer almayan, çalışmalarını Trabzon'da ve ülkelerinde sürdüren Yatabare, Bourceanu ve Bosingwa'nın durumunun ise daha sonra değerlendirileceği belirtildi. Teknik direktör Şota Arveladze'nin, transferi düşünülen bir yabancı stoper ve forvetin alınması halinde, takımdan bir veya iki ismi daha gönderebileceği vurgulandı.