İngiliz The Sun gazetesinin haberine göre, Manchester City, Bayern Münih teknik direktörü Pep Guardiola'ya tarihin en pahalı teklifiyle gidecek. Maviler, Pep Guardiola'ya 5 yıl için 100 milyon Sterlin (Yaklaşık 140 milyon Euro) teklif edecek. 


Manchester City'nin halihazırdaki çalıştırıcısı Manuel Pellegrini'nin de Guardiola gibi kulübüyle olan sözleşmesinin sona ereceği ve City'nin Şilili ile devam etmeme kararı aldığı hatırlatıldı. Guardiola'nın, City Yönetim Kurulu Başkanı Ferran Soriano ve futbol direktörü Txiki Begiristan ile daha önce Barcelona'da birlikte çalıştıkları hatırlatılırken, Guardiola ise, "Henüz kararımı vermedim. Bir yıl uzun süre. Bu kulüp için en iyi kararı vermek istiyorum. Diğer yandan kulübümde kalıp yeni kontrat imzalamanın doğru olup olmayacağından da emin değilim. Ancak Bayern için asla problem olmam" dedi.


Karar verdiği zaman Bayern Başkanı Karl-Heinz Rummenigge, Uli Houeness ve Matthias Sammer ile görüşeceğini vurgulayan Guardiola, "Bir yıl uzun bir süre, büyük bir kulüpte 3 yıl çalışmak ömür boyu gibi geliyor insana" diye konuştu.