Bordo-mavili takım, Genel Menajer Serhat Altıncı ile birlikte özel uçakla Londra'dan Trabzon'a gelen Christopher Samba ile görüşmelere başlandığını dün Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bildirdi. Ancak, bu sabah sağlık kontrolünden geçirilen Samba ile yapılan görüşmelerde anlaşma sağlanamadı. Trabzonspor kurmayları, Samba'nın geri döneceğini açıkladı.

Bu arada, bonservisi Dinamo Moskova'da bulunan Christopher Samba ile anlaşma sağlanamamasıyla ilgili çeşitli iddialar da ortaya atıldı.

Genel Menajer Serhat Altıncı'nın getirdiği 31 yaşındaki oyuncuya yaşlı ve kilolu olması nedeniyle Sportif Direktör Süleyman Hurma'nın sıcak bakmadığı iddia edildi.Bonservisini Dinamo Moskova'dan alamayan Samba için bonservis parası ödemek istemeyen Hurma'nın, bu transferi veto ettiği de ileri sürülen iddialar arasında yer aldı.

Borsaya bildirdi


Bordo-mavili kulübün, futbolcuyla yapılan transfer görüşmeleri hakkında Borsa İstanbul'a gönderdiği ve Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) da yer alan bildirimde, "Serbest statüdeki profesyonel futbolcu Christopher Samba'nın kulübümüze transferi konusunda yapılan görüşmeler olumsuz sonuçlanmış olup, kulübümüz bu transferden vazgeçmiştir" denildi.