Cenk Gönen'in ayrılışı nedeniyle kaleci arayışlarına başlayan Beşiktaş, menajerler vasıtasıyla önerilen Victor Valdes konusunda kararsız kaldı. Teknik Direktör Şenol Güneş'in, Manchester United'da kadro dışı kalan 33 yaşındaki Valdes'in yerine daha genç bir yabancı kaleci istediği öğrenildi. Bunun üzerine Beşiktaş'tan sezon başına 2 milyon Euro'dan 3 yıllık mukavele talep eden İspanyol file bekçisi beklemeye alındı. 


KARAR HAFTA İÇİNDE... 
Başkan Fikret Orman ve ekibi, hafta içinde Şenol Güneş ile bir araya gelerek kaleci konusunda yol haritasını belirleyecek. Tecrübeli çalıştırıcının kriterlerine uygun bir isimle anlaşma zemini bulunamazsa Victor Valdes'le masaya oturulacak. 


LOUİS VAN GAAL İLE YILDIZI BARIŞMADI
Kulüp kariyerine Rüştü Reçber'den aldığı formayla başlayan Victor Valdes, yaklaşık 1.5 yıldır hiç de iyi günler geçirmiyor. 2013- 2014 sezonu öncesinde Monaco ile ön anlaşma yapan Valdes, Mart 2014'te sol diz çapraz bağlarını koparınca bu transferi gerçekleştiremedi. Kendisinin yerine Bravo ve Ter Stegen'i alan Barcelona, 6 aylık tedavi sürecinde Valdes'e yardımcı oldu ancak yeni sözleşme yapmadı. Ocak 2015'te ona fırsat veren Manchester United'da ise teknik direktör Louis van Gaal ile yıldızı barışmadı. David De Gea'ya iyi bir alternatif olması beklenen Valdes, sadece 2 Premier Lig maçına çıkarken, Hollandalı teknik adam İspanyol kalecinin rezerv takımla maçlara çıkmak istemediğini gerekçe göstererek onu geçen ay kadro dışı bıraktı. Tecrübeli kaleci bu iddiayı şiddetle reddetse de United'da yeni sezon öncesi numara bildiriminde yer bulamadı. 33 yaşındaki Valdes'in Beşiktaş'la anlaşması halinde İngiliz ekibinin sorun çıkarması beklenmiyor. (Sabah)