Üçü Avrupa, ikisi lig olmak üzere yeni sezonda 5 resmi maç oynayan Fenerbahçe, bir türlü Vitor Pereira'nın kafasındakileri sahada gerçekleştiremiyor. Diego'nun sol kanatta oynadığı 4-4-2 sistemi, istenen sonucu bir türlü vermedi. Özellikle orta alanda doğan geniş boşluklar, sarı-lacivertli takımın başına adeta çorap ördü. Ligin ikinci haftasında Ç.Rize ile oynanan karşılaşmanın ilk yarısında bu zaaf bütün çıplaklığıyla kendini gösterdi.
Gol kazaydı 
Pereira, ikinci yarıda Fernandao'yu çıkartıp Alper'i oyuna alarak tek forvete döndü. Diego ise iki ön liberonun önünde görev yapmaya başladı. 4-2-3-1'e dönen F.Bahçe, daha derli toplu oynarken, Kjaer'in kendi kalesine gol atması her şeyi berbat etti. Fenerbahçe, bir kaza golüyle Rize'de 2 puan bıraksa da ikinci yarıda ortaya koyduğu futbol Pereria'yı memnun etti.
Bizim yapıya uygun değil 
Kurmaylarıyla bir durum değerlendirmesi yapan Pereira, tek forvete geçiş sinyalleri verdi. Sarı-lacivertli hoca, "Çok denedik ama 4-4-2 bizim kadro yapımıza uygun değil. Bu sistemle çok büyük sorunlar yaşarız. Orta sahada yeterince etkin olamıyoruz" diyerek 4-2-3-1 denemeleri için oyun şablonları hazırlamaya başladığı. Pererira'nın kafasındaki tek forvet van Persi. Bu durumda Fernandao ve Sow'a yedek kulübesi yolu görünecek.